Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pracownica ZUS Sosnowiec handlowała bezprawnie newralgicznymi danymi osobowymi ubezpieczonych i chyba dalej tam pracuje

komentarzy 6

Jakiś czas temu we wpisie Czy ZUS pozwala swym pracownikom dorabiać handlem danymi osobowymi? pisałem o, jak wszystko na to wskazuje, bezskutecznym moim doniesieniu do ZUS o (co prawda już przedawnionej karalności) przestępstwach handlu danymi osobowymi przez pracownicę ZUS Sosnowiec. Już miałem dać sobie spokój, bo nie lubię podpisywać i ręcznie adresować listów (moja drukarka od nowości szwankuje w zakresie adresowania kopert) ale uświadomiłem sobie, że niechcący mogłem zachęcić tę osobę (przeczytaj moje spostrzeżenia we wpisie do którego odnośnik wyżej) do poszukiwania innych zainteresowanych korzystaniem z jej przestępczych usług. Ba, istnieje i takie ryzyko, że inni pracownicy ZUS Sosnowiec dowiedziawszy się o jej bezkarności, też zechcą sobie w ten sposób dorobić. Dlatego też przygotowałem poniższe pismo które wyślę może jutro albo w poniedziałek pocztą poleconą do ZUS Sosnowiec i do wiadomości centrali ZUS.

Dot.: przestępstw sprzedaży danych osobowych popełnianych przez ZF (wcześniej N, z domu B).

Dzień dobry.
10 lipca 2017 roku mailem na adres cot@zus.pl poinformowałem ZUS o tym, że ZF (wcześniej N, z domu F) będąca pracownicą ZUS Sosnowiec kilka lat temu przez okres kilku miesięcy sprzedawała mi dane osobowe ubezpieczonych, w tym numery PESEL i adresy zamieszkania a także wysokość składek odprowadzanych przez pracodawcę oraz zaległości płatnicze w przypadku przedsiębiorców. 50 zł za osobę, pięć sprawdzeń tygodniowo (zarobek miesięczny pani F w związku z tym: ponad 1.000 zł)

Mailem zwrotnym z dnia 11 lipca 2017 zostałem poinformowany o tym, że moja korespondencja została przekazana do centrali ZUS.

Po zachowaniu ZF wywnioskowałem, że Centrala przekazała do ZUS Sosnowiec ową informację ode mnie.

Mam pytanie w związku z tym. Czy pracownik ZUS sprzedający dane osobowe ubezpieczonych każdemu, kto za to zapłaci (w tym np. grupie przestępczej wyłudzającej kredyty) poniesie w ZUS Sosnowiec jakieś konsekwencje dyscyplinarne? Pytam w interesie społecznym i pytam dlatego, że kiedyś w trakcie naszej współpracy ZF poinformowała mnie o tym, że ubezpieczona o nazwisku WS której dane osobowe mi sprzedała, wniosła do tut. Oddziału skargę słusznie podnosząc, że takie jej dane mogłem uzyskać tylko z ZUS. Sprawa została podobno „skręcona” – z relacji ZF wywnioskowałem, że w ZUS Sosnowiec mamy do czynienia z czymś w rodzaju, potocznie mówiąc „towarzystwa wzajemnej adoracji”.

Uwaga, ważna kwestia o której już wcześniej pisałem. Chodzi o to, że na zwolnienie jej dyscyplinarnie pracodawca miał miesiąc czasu od daty powzięcia informacji o tych przestępstwach… A informację ode mnie Centrala przekazała (sądząc po zachowaniu tej pracownicy) do ZUS Sosnowiec chyba ze trzy miesiące temu… Zobaczymy, czy i co mi odpiszą. W ostateczności będę musiał stanąć przed ZUS Sosnowiec i ulotki ostrzegawcze petentom rozdawać.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 3.7]

26/10/2017

kategoria dane osobowe

Komentarze do 'Pracownica ZUS Sosnowiec handlowała bezprawnie newralgicznymi danymi osobowymi ubezpieczonych i chyba dalej tam pracuje'

Subscribe to comments with RSS

 1. świr

  Anonim

  27 Paź 17 12:31

 2. Kupowałeś, a teraz donosisz? No słabo mocne to jest

  Lech (remitent.pl)

  28 Paź 17 07:41

 3. Jakbyś tak miał jak ja podejrzenia co pod Twoim adresem wyprawia (w którymś wpisie to zasygnalizowałem ogólnie) to też byś doniósł. I to może prędzej niż ja.

  admin

  28 Paź 17 08:45

 4. Ty, naprawdę już się nie dało wytrzymać a jest to raczej jedyny legalny sposób w który mogę jej dopiec.

  admin

  28 Paź 17 09:04

 5. I pewnie dowodów na tę współpracę nie masz?

  Lech (remitent.pl)

  28 Paź 17 09:09

 6. Jak sama kiedyś mówiła, w systemie widnieje informacja o tym, kto sprawdzał daną osobę. A wiedza o tym, że jedna z moich dłużniczek skargę do nich złożyła (pisze o tym wyżej) i ja wiem która i co jej odpisali, też chyba jest dowodem.

  admin

  28 Paź 17 09:12

Skomentuj