Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Panie Ziobro, Panie Kaczyński – a kto posprząta w nienagłośnionych sprawach?

komentarze 4

Fajnie jest zareagować w sprawie Cygana „Hoss” – szefa mafii „na wnuczka” wobec którego sąd odmówił zastosowania aresztu. Fajnie jest zareagować w sprawie za niskiego wyroku za zabójstwo Wiktorii z Krapkowic. Fajnie jest skrytykować wyrok zasądzający wysokie odszkodowanie za niesłuszny areszt – ponoć niehumanitarne warunki dla gangstera* (uwaga: ja osobiście nie twierdzę, że ten wyrok jest niesprawiedliwy; nie wiem, nie znam szczegółów). Fajna jest też (i szczerze uważam, że potrzebna) Komisja w sprawie Amber Gold. Wprawdzie wątpię, czy ujawni prawdziwych sprawców ale chociaż skompromitowała co nieco niektórych tzw. funkcjonariuszy publicznych.

Fajne to wszystko (potrzebne) i medialne. Przyda się do poparcia, także w następnych wyborach. Prawda też Panie Kaczyński – sądownictwo polskie to wielki skandal, naprawdę brawo, bez ironii. No ale jak w tytule, kto posprząta w tysiącach nienagłośnionych spraw? Panów podwładni w prokuraturach i sądach? Bardzo wątpię: Obawiam się o swe bezpieczeństwo – wezwano mnie bezpodstawnie na przesłuchanie w sprawie „znieważenia” funkcjonariusza publicznego – temat nie tak dawny, już byliście wtedy u władzy. To tylko przykład, nic takiego, media o tym nie piszą (ale sam upublicznię niezgorzej). A sam Pan Minister Ziobro nie da rady osobiście zająć się każdą sprawą, choćby bardzo chciał. Poza tym, Pan też może mieć wypaczone bądź nieobiektywne – interesowne spojrzenie, nawet nieświadomie – będąc żądnym poklasków, czyż nie?

No właśnie, chodzi o tysiące spraw, spraw indywidualnych, pojedynczych krzywd pojedynczych ludzi. Wiecie Panowie, bliższa koszula ciału, czy jak tam. No, to jak to chcecie załatwić, jak chcecie oczyścić na przyszłość sądy (i prokuratury)? Panowie, to ten system sprzyja przestępczości. Znajomości sędziów i prokuratorów z adwokatami, radcami prawnymi. Znajomości nawet ogólnopolskie; przykładowo – „dobry” radca prawny z Warszawy ma kolegów po fachu w Katowicach i może mieć „dojście” do sędzi w Katowicach i w innym śląskim mieście! Okazja czyni przestępcę, znajomości czynią przestępcę.

Tylko ŁAWY PRZYSIĘGŁYCH – Common Law jak to jest w USA. Losowani przysięgli, żadni tam etatowi ławnicy – bądźmy poważni… Obywatele których nie zna ani sędzia ani adwokat / radca prawny. Pisałem o tym wiele razy na tym blogu i ponownie napisałem. Przy okazji, dlaczego, gdy Barak Obama ukąsił Was w sprawie TK, nie odpowiedzieliście mu na przykład tak: Gdziekolwiek jesteś Panie Prezydencie Obama – chcemy w Polsce Common Law!

* Zorientowałem się, że niektórzy myślą, iż pan Bogucki nie siedziałby gdyby nie ten niesłuszny areszt czyli że ten areszt pozbawił go wolności. Nie, on i tak siedziałby w tym czasie w innej sprawie, tylko zapewne w (o wiele) lepszych warunkach.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2017

kategoria: sędziowie

Komentarze do 'Panie Ziobro, Panie Kaczyński – a kto posprząta w nienagłośnionych sprawach?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ciekawi mnie to, jak osoby które nie są prawnikami i nie miały styczności z prawem, wyroki wydają. Chodzi o te Twoje ławy przysięgłych.

  zen

  13 Lut 17 04:15

 2. No popatrz, popatrz a w Stanach Zjednoczonych Ameryki to działa – tam (niemal) nie ma krytyki sądów.

  Nad przebiegiem procesu czuwa zawodowy sędzia ale to przysięgli (całe szczęście) orzekają o winie i o racji, w tym po prostu fakty zbierają do kupy a zapewne wielu polskich sędziów (a może i wszyscy, gdy są finansowo zmotywowani) ma z tym niby kłopoty. „Niby”, bo celowo je omijają postawiwszy sobie za z góry powzięty cel tak zrobić, żeby wygrał ten z którym są skorumpowani.

  admin

  13 Lut 17 09:23

 3. to brzmi sensownie. Jak oceniasz, każdy sąd w Polsce jest skorumpowany?

  zen

  13 Lut 17 09:47

 4. @zen, nie namówisz mnie na publiczne stwierdzenie, że wszystkie sądy są skorumpowane, jeżeli o to Ci chodzi.

  admin

  13 Lut 17 09:56

Skomentuj