Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dlaczego poziom korupcji wśród sędziów jest „niski”

skomentuj

„Dowiedziałem się” w internetowej katowickiej Gazecie Wyborczej w artykule Sędziowie biorą łapówki? Jest raport na temat korupcji w sądownictwie, że korupcja wśród sędziów polskich (sędziów sądów a nie sportowych) jest zjawiskiem chyba marginalnym (chyba to „poeta chciał powiedzieć”). Otóż pisze autor – Marcin Pietraszewski, że „W ciągu piętnastu lat w całej Polsce za korupcję skazano pięciu sędziów.” Autor stawia też w związku z powyższym pytanie, czy rzeczywiście trzeba było w Prokuraturze Krajowej powołać Wydział Spraw Wewnętrznych do walki z przestępczością wśród sędziów.

Panie Redaktorze, a nie pomyślał Pan o tym, że ujawniony poziom korupcji wśród sędziów „niski” jest dlatego, że może są oni albo ich koledzy po fachu (z wydziałów karnych i też łapówki biorą) za pan brat z prokuratorami oraz sędziami (niektórzy z sędziów zostali uniewinnieni)? Że jest to wielka mafia prawnicza? Że tylko gdy już „nic się nie da zrobić” gdy „już nie da się sprawy skręcić” bo coś tam… albo gdy członek mafii naraził się mafii, to zostaje skazany? Czy nie pomyślał Pan o tym, że służby operacyjne też są za pan brat z prokuratorami i że to prokuratorzy są, jak to oni mówią – gospodarzami postępowania?

„Efekciarsko” piszę niby do Pana, ale nie wyślę tego Panu. Dlaczego? A dlatego, że podejrzewam iż dobrze Pan o tym wszystkim wie / domyśla się Pan tego a tylko robi Pan z obywateli durniów (bo tak Wasza polityka nakazuje) ale może nie wie Pan, że wielu z nich durniami nie jest. Ot, przytaczam jeden z komentarzy pod Pana artykułem, oto jest:

To jest prawo kpin !!! Aferzyści i łapówkarze sędziowie zamiast być przykładnie ukaranymi dostali jeszcze po 100 tys odszkodowania !!! Święte krowy mogą w tym bananowym kraju robić wszelkie machloje i są bezkarni !!! Czym się różni takie bydle sędzia łapówkarz od innego łapówkarza ??? Ano tym że mogą kraść i brać w te swoje lepkie łapy i być nietykalnym, a zwykłemu grozi kryminał !!!! Najgłupszy jest sam tytuł Cytat: „Sędziowie biorą łapówki?” Oczywiście że biorą, a posłańcami są często papugi adwokaci czy też proroki w czerwonych szaliczkach. Takich posłańców jest o wiele więcej i jest to tajemnica tak cicha jak grzmot !!!!

Polecam też lekturę mojego wpisu – jednego z nowszych tematów spośród tych wskazujących według mnie na mafijne układy sędziowie – prokuratorzy: Obawiam się o swe bezpieczeństwo – wezwano mnie bezpodstawnie na przesłuchanie w sprawie „znieważenia” funkcjonariusza publicznego. Nie oskarżam zdecydowanie, ja tylko podejrzewam, zresztą sami oceńcie.

Aha, uzupełniam – idiotyczne i z „przeoczeniami” faktów uzasadnienia wyroków – dlaczego jest ich tak wiele, jak myślicie… W obu „instancjach” jednej sprawy…

Na zakończenie dodaję, że nie twierdzę iż każdy sędzia to przestępca. Jednak uzasadnienia wielu wyroków wskazują na to, że jest ich wielu – przestępców, którzy te uzasadnienia napisali i wyroki wydali.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 5]

31/01/2017

kategoria korupcja,sędziowie

Skomentuj