Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

CBA zatrzymało adwokata który przyjął łapówkę ponoć dla sędziego. Dlaczego nie zatrzymano sędziego?

komentarzy 8

Na stronie tvp.in w informacji z dnia 28.11.2016 r. przeczytałem, że adwokat z Ostródy został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia od klienta 30 tys. zł. łapówki która, jak zapewniał adwokat, zapewni wygranie sprawy o rozwód – zostanie wręczona sędziemu prowadzącemu sprawę i ławnikom.

Nasuwa się w tu pytanie, dlaczego po zatrzymaniu adwokata nie „poproszono” go aby przekazał te pieniądze sędziemu? Albowiem mimo tego, że sędziów chroni immunitet i to także na emeryturze – w stanie spoczynku, to jednak na gorącym uczynku można takiego zatrzymać. Przyjęcie od adwokata łapówki byłoby właśnie takim gorącym uczynkiem. Wcześniej oczywiście można by wyposażyć adwokata w ukryty sprzęt nagrywający.

Nasuwa się pytanie, czy CBA nie chce łapać sędziów, bo się boi, czy może adwokat po prostu nie poszedł na współpracę, mimo iż mógłby liczyć na niższą karę; może nie kalkulowała mu się, bo woli wyższy wyrok niż wykluczenie „z mafii” albo jej zemstę? A może CBA nie pomyślało o tym, że sędziego też można zgarnąć, gdyż byli w euforii po zatrzymaniu adwokata? A może adwokat oszukał klienta – nie było żadnego układu z sędzią w akurat tej sprawie (a sprawa była do wygrania bez łapówki)? To też możliwe.

Ja też kiedyś poinformowałem pewną służbę, że ktoś chce ode mnie łapówkę i tak jak ten klient adwokata przekazałem ją łapówkarzowi – płotce (no, powiedzmy że dużej płotce) który po chwili został zatrzymany na gorącym uczynku. On też zapewniał mnie, że większą część łapówki przekaże komuś dalece ważniejszemu od siebie – szyszce. Jednak i w tej sprawie skończyło się tylko na nim i można stawiać takie same pytania. Ba, funkcjonariusze przed akcją wyrażali przy mnie – do mnie niewiarę w to, że szyszka może być w tę sprawę uwikłana…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 6 Ocena średnia: 4.3]

29/11/2016

kategoria: korupcja

Komentarze do 'CBA zatrzymało adwokata który przyjął łapówkę ponoć dla sędziego. Dlaczego nie zatrzymano sędziego?'

Subscribe to comments with RSS

 1. News to idealny po niedawnym kongresie adwokatów i Rzeplińskiego.

  bolek

  29 Lis 16 16:01

 2. Nie ma się co bulwersowac, bo adwokat w sejfie schował pieniądze, oszukał klienta: http://www.dziennikbaltycki.pl/pitawal-pomorski/a/zatrzymanie-adwokata-z-ostrody-oszukal-klienta-powolujac-sie-na-wplywy-w-sadzie,11512496/ na drugi raz polecam inne źródła oprócz tvp w obecnym wydaniu.

  tolek

  29 Lis 16 16:58

 3. A ja mam wątpliwości…

  „W jego sejfie, w kancelarii adwokackiej, ujawniono pieniądze, które przyjął za niezgodne z prawem działania.” Gdy ja kontrolowaną łapówkę wręczyłem komuś, to funkcjonariusze nie czekali, aż sobie gdzieś z pieniędzmi pojedzie tylko od razu go zatrzymali. Jak tego nie robią od razu, to istnieje ryzyko, że tych pieniędzy nie znajdą. A skąd wiedzieli, czy nie ma zamiaru przekazać tych pieniędzy sędziemu później?

  Oczywiście mogło być i tak jak piszą, ale ja polskim organom ścigania NIE WIERZĘ.

  Może jest tak faktycznie, że adwokat oszukał klienta a może organy ścigania „skręciły” sprawę w kwestii sędziego albo niechcący zaniedbały.

  admin

  29 Lis 16 17:12

 4. Oskarżasz ich – CBA i prokuraturę nie mając żadnych dowodów, to jest paskudne pomówienie.

  tolek

  29 Lis 16 17:30

 5. Nie oskarżam, lecz gdybam, mam wątpliwości, bo już poznałem „mafię” urzędniczą.

  Piszą, że według ich ustaleń, sędzia nie był w to zamieszkany. No to jak już napisałem, mogło być tak, że adwokat nie wsypał sędziego, bo przekalkulował sobie (na szybko), że mu się to nie opłaci. Kary pewnie podobne w obu przypadkach ale w środowisku byłby skończony a tak, to może mu pomogą doceniając, że nie sypnął. No i inne warianty wchodzą w grę. A oszukanie klienta to temat ryzykowny też przecież.

  Nie wiem, może nie zatrzymali go od razu dlatego, że właśnie czekali (stale go obserwując) aż do sędziego z pieniędzmi pojedzie, wyjąwszy je z sejfu.

  admin

  29 Lis 16 17:40

 6. I jeszcze dwa pytania w dwóch wariantach:

  1. A czy ten adwokat byłby tak bezczelny, żeby przyjąć łapówkę w takiej kwocie a sprawy nie załatwić? Co potem zrobiłby klient? Bezkarnie mógłby pójść do CBA / prokuratury i donieść o korupcji, na dodatek posiłkując się nagraniem rozmowy z adwokatem. Przecież adwokat to prawnik i powinien się z tym liczyć.

  2. OK a teraz inny wariant: adwokat wie o tym, że sprawa jest do wygrania bez potrzeby wręczenia łapówki ale klient jest tak niezorientowany, że adwokat jest mu w stanie wmówić że sprawa jest niemal przegrana i tylko łapówka (i to jaka – 30 tys zł.!) załatwi pozytywny wyrok?

  admin

  29 Lis 16 17:50

 7. uwaga
  Plac Wałowy 10 lok. 3 adwokat Paweł Zieliński
  Paweł Zieliński z Kancelarii Adwokackiej w Gdańsku to obrońca kryminalistów Russjana i Grzybina. Paweł Zieliński bierze kasę od osób takich jak pewien emeryt z Torunia, który popełnił samobójstwo. Pisała o tym w ubiegłym roku GW. Tego posta podesłałem do GW. Omijajmy tego adwokata – adwokata, który jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

  waZne

  31 Sty 17 20:58

 8. Taki zawód ma adwokat, że ma bronić kryminalistów.

  admin

  1 Lut 17 10:37

Skomentuj