Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ostrzeżenie: „poniżaj” sędziego z imienia i nazwiska a nie sąd!

skomentuj

„SĄDY RODZINNE NIEZAWISŁE OD ROZUMU I LOGIKI”
„W SĄDZIE TYM ODBYWA SIĘ METODYCZNE NISZCZENIE PSYCHIKI I PRAW POLSKICH DZIECI”

Między innymi za takie powyższe hasła na banerach przed Sądem Rejonowym w Łomży oraz za wypowiedzi udzielone w wywiadzie dla lokalnej internetowej prasy postawiono ich autorowi – Bogdanowi W. zarzut z art. 226 § 3 Kodeksu karnego który stanowi, że kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W tym wypadku chodzi oczywiście o sąd. Ów człowiek usłyszał też zarzut zniesławienia sędzi czyli i przeciwko niej musiał coś publicznie powiedzieć / napisać.

Ja nigdy nie uogólniam i możesz sprawdzić Czytelniku we wpisach archiwalnych, że nigdy zdecydowanie nie oskarżam sądu jako instytucji lecz wymieniam z imienia i nazwiska sędziów i informuję, że są to nieroby / debile / przestępcy. Logiczne zatem, że w ten sposób nie poniżam, nie znieważam organu konstytucyjnego – sądu w którym załóżmy, że pracują też tacy sędziowie, którzy nie są nierobami / debilami / przestępcami. I Tobie radzę to samo. Jak widać, w tytule ująłem w cudzysłów słowo „poniżaj” – chodzi o pisanie prawdy – czynienie prawdziwych zarzutów które możesz udowodnić. Jeszcze raz jednak ostrzegam – nie uogólniaj na cały sąd jako instytucję – organ konstytucyjny RP, to potencjalnie łatwiej wybronisz się od zarzutu poniżania / znieważania sądu właśnie.Weźmy przykład. W Sądzie Okręgowym w Katowicach w Wydziale Gospodarczym Odwoławczym „orzeka” trzech debili / nierobów / przestępców: Jacek Gęsiak (będący zarazem prezesem tego sądu), Dariusz Chrapoński oraz Grzegorz Misina. Nieraz dosadnie o tych szkodnikach pisałem, na przykład: Czy prezes SO w Katowicach – sędzia Jacek Gęsiak ma „spojrzenie gada”?. Jednak mimo tego, że aż trzech takich typów jest w jednym wydziale, to ja nigdy nie uogólniłem, nie napisałem że Sąd Okręgowy w Katowicach to np. szambo. Widzisz, a ten Bogdan W. w Łomży uogólnił, choć zapewne tylko z jedną sędzią miał do czynienia. Nie wiadomo też, czy ma niepodważalne dowody przeciwko tej sędzi, czy tylko odczucia, poczucie niesprawiedliwości z którym można polemizować, nie zgodzić się z nim przywołując prawo sędziego do swobodnej oceny dowodów. Ja mam przeciwko wskazanym wyżej szkodnikom dowody jak to się mówi: czarno na białym. Podobnie jak przeciwko sędzi – nierobowi / debilce / przestępczyni Lidi Świerdzy z Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej ale oczywiście i w tym przypadku nigdy nie napisałem, że cały ten sąd to np. szambo. Nie uogólniam, bo nie chcę zostać oskarżonym o poniżenie sądu.

Co prawda, można z dużą dozą prawdopodobieństwa twierdzić, że skoro np. w owym Sądzie Okręgowym w Katowicach jest trzech sędziów nierobów / debili / przestępców na czele z prezesem – Jackiem Gęsiakiem, to zapewne cały sąd jest taki – wszyscy sędziowie. No, ale tego nie wiemy, nie mamy na to dowodów; może pracują tam jacyś uczciwi sędziowie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

12/11/2016

kategoria sędziowie

Skomentuj