Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak efektywnie ustalić sędziów – przestępców. List otwarty do WSW Prokuratury Krajowej.

komentarzy 5

W szczególności chodzi o sędziów orzekających w sprawach o zapłatę. Przede wszystkim zacząć od wyodrębnienia spraw w których strona która wygrała proces była reprezentowana przez miejscowego radcę prawnego lub adwokata a strona przegrana pełnomocnika nie miała albo miała ale spoza właściwości miejscowej tego sądu (ponieważ strona ta ma siedzibę / mieszka poza obszarem właściwości tego sądu). Pomocne może się tu okazać sprawdzenie najpierw tych spraw które trafiły do danego sądu po wniesieniu sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd czyli w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym. Jestem pewien, że okaże się iż w takich sprawach zapadło mnóstwo skandalicznych wyroków, na korzyść strony reprezentowanej przez miejscowego pełnomocnika czyli radcę prawnego lub adwokata. Wyroków w oderwaniu od kluczowych, niezbitych dowodów, z przeoczeniem faktów, z uchybieniem podstawowym zasadom logiki, czyli z popełnieniem umyślnych błędów, pomyłek. I takichże idiotycznych, bezczelnych uzasadnień wyroku. Takie wyroki i uzasadnienia wydawane przez danego sędziego nie pozostawią wątpliwości co do tego, że umyślnie niedopełniał obowiązków czyli popełniał przestępstwa. Mnie i każdemu obiektywnemu obywatelowi nie pozostawiłaby wątpliwości nawet jedna taka sprawa…

Następnie należy zerknąć, czy pokrzywdzona strona odwołała się od takiego wyroku. Jeżeli odwołała się, to na 90% wyrok został przez sąd II instancji utrzymany czyli apelacja została oddalona. Zapraszam do wpisu: Nie po to prawnik łapówkę sędziemu w I instancji przekazuje, żeby sąd II instancji zmienił wyrok… Sprawdzamy zatem, którzy to sędziowie w II instancji i też mamy już ustalonych przestępców winnych celowego niedopełnienia obowiązków (przekroczenia uprawnień). Oczywiście większość takich orzeczeń i idiotycznych uzasadnień to efekt korupcji czyli przyjęcia przez sędziów korzyści majątkowej lub osobistej ale tego zapewne nie da się niezbicie wykazać w większości spraw więc pozostaje skuteczne oskarżenie o przestępstwo umyślnego niedopełnienie obowiązków / przekroczenia uprawnień na szkodę pokrzywdzonej strony.

Oczywiście mając już jedną sprawę – ewidentne przestępstwo sędziego, należy sprawdzić i inne sprawy przez niego prowadzone, w szczególności te w których strona która wygrała, była reprezentowana przez miejscowego pełnomocnika.

W dalszej kolejności można sprawdzać inne sprawy; zapewne niemało jest i takich spraw w których umyślnie pokrzywdzona przez sędziów jest strona miejscowa reprezentowana przez miejscowego pełnomocnika a strona z siedzibą / miejscem zamieszkania w innej części Polski reprezentowana przez tamtejszego też prawnika, wygrała. Kwestia nieposiadania / posiadania korupcyjnych układów z sędziami przez pełnomocnika. Sam padłem ofiarą w takiej sprawie, ale póki co jeszcze nie zgłaszam przestępstwa.

Ostrzeżenie: Rzetelne działania według wyżej zaprezentowanych sugestii mogą wywołać straszliwe obstrukcje, w tym także w aresztach. Zalecane jest uzupełnienie kadr prokuratorskich powołanych do badania tych spraw i sędziowskich w sądach dyscyplinarnych do uchylania immunitetów jak też zaadaptowanie dodatkowych pomieszczeń na areszty dla sędziów.

O mnie: Przez kilkanaście lat prowadziłem firmę windykacyjną, jako nabywca wierzytelności byłem stroną w kilkuset procesach o zapłatę, w sądach na terenie całego kraju. Reprezentowany przez pełnomocników bądź samodzielnie. Doświadczenia i obserwacje „prawidłowości” upoważniają mnie do sformułowania i upublicznienia niniejszego pisma – sugestii.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

27/10/2016

kategoria sędziowie

Komentarze do 'Jak efektywnie ustalić sędziów – przestępców. List otwarty do WSW Prokuratury Krajowej.'

Subscribe to comments with RSS

 1. ja piernicze, no to bedzie pozamiatane

  Ozman

  27 Paź 16 10:54

 2. Chyba za bardzo przejąłeś sie haslem „Dobra Zmiana”. Wierzysz w to, że prawnicy będą polować na prawników?

  zorientowany

  27 Paź 16 11:18

 3. Trzeba wierzyć, ewentualnie naród weźmie sprawy w swoje ręce.

  admin

  27 Paź 16 11:37

 4. Uważaj, bo sam się prosisz o zainteresowanie się Twoimi sprawami z pełnomocnikami z okresu kiedy byłeś windykatorem.

  Anonim

  27 Paź 16 13:41

 5. Tak się składa, że ja przyjmowałem do windykacji tylko sprawy bezsporne, więc nie ma problemu, niech sobie sprawdzają. I mimo bezsporności nieraz przegrałem.

  admin

  27 Paź 16 15:10

Skomentuj