Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Rada dla prokuratorów którzy wg oświadczenia majątkowego niewiele mają

komentarze 2

Kilka dni temu wpisałem sobie w wyszukiwarce Google imię i nazwisko jednego z prokuratorów. I znalazłem jego dane na stronie internetowej prokuratury a także skan jego oświadczenia majątkowego sporządzonego w tym roku. Znaczy się, wszyscy prokuratorzy takowe publikują.

Nie podam danych tego prokuratora aby nie zostać posądzonym o niecność, informuję tylko że chodzi o człowieka który przez wiele lat aż do bodaj początku tego roku był szefem prokuratury rejonowej w sporym mieście. Obecnie już szefem nie jest ale wciąż pracuje tam jako prokurator.

Otóż prokurator ten ma chyba ze 45 lat a więc nie jest w wieku jak to się mówi, na dorobku majątkowym. A jednak według oświadczenia majątkowego, nie jest właścicielem ani współwłaścicielem ani domu ani mieszkania. Ma żonę; wspólnie mają 32 tys. zł. i 89 euro, nie wiadomo czy w mieszkaniu czy na koncie bankowym (przy okazji, fajne oferty kont osobistych zebrałem tutaj). Nie ma żadnych udziałów, akcji, obligacji ani innych niż prokuratorski (znaczy się oficjalne wynagrodzenie…) dochodów. Ma na spółkę z żoną Skodę Octavia III z 2013. r. wziętą na kredyt i ten kredyt spłaca.

No. A teraz o tym, co mogą sobie pomyśleć złodzieje włamujący się do mieszkań, gdy przeczytają takie oświadczenie majątkowe. Nie co ja myślę, tylko co oni mogą sobie pomyśleć. Otóż zapewne pomyślą sobie, że prokurator (zwłaszcza taki co to przez wiele lat był szefem prokuratury) musiał zainkasować łącznie ogromne pieniądze w formie łapówek a na dodatek skoro nie kupił sobie powiedzmy że z samej (przecież niemałej) pensji prokuratorskiej nieruchomości, to te pieniądze musi mieć ulokowane w mieszkaniu.

I co? Ano pomyśli sobie taki jeden z drugim obrzydliwy złodziej, że warto takiego prokuratora okraść. Co prawda na owym skanie oświadczenia majątkowego adres zamieszkania jest zamazany (ale na czarno; ja też kiedyś na blogu coś na czarno zamazałem a ktoś to odczytał ale nie na pdf tylko na jpg) ale ileż może pod prokuraturą stać Skód Octavia III? Pojedzie złodziej za panem prokuratorem i dowie się, gdzie ten mieszka.

No. A rada jest taka, żeby panie i panowie prokuratorzy zabezpieczyli sobie solidnie mieszkanie / dom przed włamaniem.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

15/10/2016

kategoria prokuratorzy

Komentarze do 'Rada dla prokuratorów którzy wg oświadczenia majątkowego niewiele mają'

Subscribe to comments with RSS

  1. Zbyt daleko idące wnioski. Na tej zasadzie to ci, ktorzy w oświadczeniu wpiszą,że mają milion złotych to dopiero powinni się bać napadu.

    Mike

    18 Paź 16 08:02

  2. To ten milion mają zapewne w bankach, w samochodach, w nieruchomościach. Z banku złodziej nie ukradnie pieniędzy, samochód zapewne ubezpieczony no i nieruchomości też nie wyniesie.

    admin

    18 Paź 16 08:52

Skomentuj