Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Bank nie poinformował komornika o sprzedaniu wierzytelności

komentarze 2

Pytanie: Taka sprawa z dziś… przyszedłem na wezwanie Komornika… i poprosił o dokument tożsamości. Okazałem. Następnie powiedział, że jestem ws. mojego zobowiązania wobec Banku X. Rzeczywiście mam tam zobowiązanie – jedno. Wcześniej miałem dwa, lecz jedno z nich zostało sprzedane do GetBack. Komornik zaczął zadawać pytania, nt. mojej sytuacji finansowej… opowiedziałem jak sprawa się ma… czyli co posiadam i w jakiej części, o toczącym się postępowaniu majątkowym w sądzie. Zapytał o samochód, powiedziałem, że mam i jestem współwłaścicielem (1/3 udziału). Poprosił o dowód rejestracyjny i zaczął wypisywać „Protokół zajęcia ruchomości” w trakcie okazało się, że komornik chce zająć ruchomość na podstawie sprzedanej wierzytelności przez Bank X, które nabyło GetBack. Bank X nie poinformował Komornika o tym, że sprzedał wierzytelność. Powiedziałem, że nie podpiszę tego protokołu, gdyż zobowiązanie to nie należy do Banku X, na który jest tworzone zajęcie. Komornik wyjaśnił, że nie został o tym poinformowany przez Bank X i musi działać wobec posiadanych dokumentów. Zażądałem, aby dopisano do protokołu, że zobowiązanie zostało sprzedane do GetBack, co zostało uczynione i podpisałem (niestety). Komornik poinformował mnie, że powinienem niezwłocznie wysłać list do BANK X z żądaniem przekazania informacji do Komornika o sprzedaży wierzytelności. Komornik wówczas umorzy postępowanie i automatycznie zajęcie przestanie mieć miejsce.

Proszę o radę, co powinienem teraz zrobić… Wychodzi na to, że mam zajęcie na samochodzie, który po pierwsze jest współwłasnością i chyba powinien najpierw otrzymać zgodę od pozostałych Właścicieli, a po drugie… nie powinno być zajęcia, bo nie ma tego zobowiązania w Banku X, który nie poinformował Komornika…

Odpowiedź: Tak jak komornik powiedział, proszę zażądać pisemnie od banku aby wysłali do komornika informację o sprzedaży długi i obowiązkowo żeby napisali iż w związku z tym wnoszą o umorzenie postępowania egzekucyjnego. Proszę też dopisać w tym piśmie, że jeśli w ciągu tygodnia bank nie wyśle do komornika tego wniosku o umorzenie postępowania egzekucyjnego, to wystąpisz do sądu z powództwem przeciwegzekucyjnym – o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności.

Co do zajęcia samochodu będącego współwłasnością, to zgoda pozostałych współwłaścicieli nie jest wymagana.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

27/08/2016

kategoria komornik

Komentarze do 'Bank nie poinformował komornika o sprzedaniu wierzytelności'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dialog z nimi jest bez sensu, skrajne naciąganie i bezczelność. Żądać szczegółowego rozliczenia na piśmie z wyszczególnieniem kosztów wszystkich monitów, telefonów (kiedy wykonane). Kolejno skierowanie sprawy do sądu na której rozliczamy się co do grosza (każdej udowodnionej przez nich rozmowy zgodnie z umową i kosztami). Getback nie szanuje takich podstaw jak „prawo pisane” i „zapraszam do sądu” więc prosty wniosek- mafia.
  W ilości internautów siła, odpowiedź musi być społeczna (anonimowa lub pozew grupowy).
  Blokada rozmów.
  Programy na Android:[Eset], [Antyuciążliwość] lub wbudowane w smartphone
  Aby nowe telefony nie dzwoniły o 6ej rano:
  1. Wyłączajmy telefon wieczorem, np.. Harmonogramem wyłączania od 22:00 do 8:00.
  2. Blokada wszystkich nowych, poza znajomymi
  3. Nowy numer telefonu, gdzie poprzedni pozostawiamy włączony i raz na jakiś czas odbieramy aby se na niego dzwonili.
  Regionalni windykatorzy- zamykamy drzwi przed nosem i wzywamy policję- nic więcej. Nie daj się prowokować. Ciągle to samo- zapraszam do sądu.
  BIEŻĄCE NUMERY założeniem jest dzielenie się aktualną bazą numerów windykacji aby je w telefonie zablokować. Getback ma ich ponad 280 !!!! Wpisywane daty nowych telefonów do blokowania wg schematu Lllll[mm][dd][n] [nr tel] gdzie
  [mm] oznacza dwie cyfry miesiąca gdzie np.. 01 oznacza styczeń, 12 grudzień itd.
  [dd] dzień miesiąca
  [n] który kolejny w jednym dniu
  [nr telefonu]
  Hasło, klucz podstawowy do poszukiwań w gogole to:
  Lllll
  Google rozwija i uzupełnia zakończenia słów czyli
  – jeżeli wpiszemy samo Lllll to wyszuka wszystkie numery bez daty wpisane gdziekolwiek w sieci przez kogokolwiek
  – Jeżeli wpiszemy Lllll11 to wyszuka numery tylko z listopada
  – Lllll12202 wyszuka w sieci numer pierwszy raz zapisany przez odbiorcę w grudniu 12 jako 2 numer.
  Dla wzmocnienia wyszukiwania wystarczy dodać wpis
  +”Getback”

  bolekanonimek

  4 Lis 17 10:28

 2. Ogólnie 3 drogi
  1. PRAWO zlecenia prawnikowi (indywidualne lub pozew grupowy) koszty często większe niż większość kwot naciąganych i wyssanych z palca przez getback.
  Rejestrowanie wszystkich telefonów przychodzacych i pominiętych można robić w aplikacji na adroida IFFT jako dowód (z automatu wpisuje wszystkie do tabeli na dysku google- łatwo później przesortować w excel gdzie funkcja „wyszukaj pionowo” może znaleść tylko nr getback)
  2. INSTYTUCJE PAŃSTWOE zgłosić na policję i prokuraturę (jednak gdyby oni byli rzetelni to ta firma nie powinna robić tego co robi). Tu różnie wspierają od UOKIK lub powiatowych rzeczników praw konsumenta. Punkty uczepienia opisane na wstępie. Wykorzystać rzeczy opisane ptk wyżej.
  3. EMOCJE
  a. SAMOKONTROLA . Spokój jest stanem ducha. Warto ćwiczyć niewzruszoność, niezłomność i tak samo trzeba ćwiczyć jak kondycję psychiczną. Nie daj się zaraźić ich chorym podjeściem, można współczuć im pracy. Nie zmienisz świata (prawa fizyki nim od milonów lat rządzą, co najwyżej swój dom możesz trochę przedudować), nie zmienisz podejścia ludzi do świata (tu nie wiele może zmienić Trum Donald jako najpotężniejszy człowiek na świecie) , możesz przedewszystkim zmienić swoje podejście do świata , tak ja jego postrzegasz a tu pomocne są wykłady Ajahn Brahm . Jedyne co mogą robić to…. Dzwonić z myślą że nas zirytują. Bądźmy poważni i nie dajmy się wyprowadzać z równowagi. Kiedy dzwonią mówmy ze współczuciem, nie niestety nie podajemy swojej daty urodzenia przez telefon. Istotne jest co najwyżej zatrudnienie prawnika za 200- 600 zł aby wykreślił ciebie z BIK itd..
  b. IRYTACJA (chociaż ze względu na skuteczność prawa i instytucji państwowych) narastająca po każdym telefonie więc mobilizuje do proporcjonalnej odpowiedzi, pomysłów można doczytać w necie tysiące, ruch w necie o nazwie annonymous (jest dużo firmów o ich działalności) Zresztą spisywanie pomysów rozładowuje i rozwija.
  i. Aplikacja z android autocall niech wydzwania do nich 800 x dziennie. Uzgodnijmy jako regularny dzień ataku PONIEDZIAŁKI, jeżeli zajęty to wiadomo że rozwijamy na kolejne dni i kolejne pomysły
  ii. Zamawiać na tą firmę beton, papier toaletowy, dziwki itd. Za pobraniem
  iii. Inwencja własna … do doczytania w sieci
  iv. Robić sobie z nich jaja i na youtuba

  bolekanonimek

  4 Lis 17 10:29

Skomentuj