Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zwolnienie nieruchomości przez komornika celem uzyskania pożyczki hipotecznej

skomentuj

Pytanie: Czytam Państwa porady dot. Jak w temacie i chcę prosić o informację szerszą na ten temat, ponieważ mam swoje doświadczenia w tym temacie zupełnie inne niż Państwo piszą. Sprawa ma się tak: mam komornika na nieruchomości i wierzycieli (więcej niż jednego). Z wyjaśnień komornika wynika, że każdy z wierzycieli może wystąpić do komornika z wnioskiem o licytację. Były już u mnie 3 (trzy) licytacje – bezskuteczne – i będą następne, na wniosek każdego kto tego zażąda. Wpis do KW o egzekucji z nieruchomości widnieje u mnie już 10 lat. Szukam pożyczki na spłatę komornika, ale nie mogę dostać, bo jest komornik na nieruchomości. To jest jakiś obłęd. Mam zrujnowane życie i zdrowie. Nie mogę pracować, aby dorobić do emerytury, żeby spłacać komornika, bo wszystkie pieniądze wpłacone przez klientów za towar mi kradnie. Musiałam oddać emeryturę, aby zrealizować zamówienie klientki. Zostałam bez środków do życia i bez leków. Boję się ruszyć na większą skalę, ponieważ jak mi ukradnie pieniądze z konta firmowego, to będę miała dług u klientów i wtedy mam po pracy. Otworzyłam sklep internetowy na zasadzie dropshippingu z hurtownią (nie płacę za towar). W BIK-u mam wpisy negatywne, czy mam jakieś szanse na usunięcie wpisu w KW przez komornika, aby dostać kredyt, bo tak mi zaproponowano w eurobanku. Jak komornik zwolni KW to otrzymam kredyt.Odpowiedź: Jeżeli po drugiej bezskutecznej licytacji wierzyciel nie przejmuje nieruchomości na własność, to komornik umarza egzekucję z tej nieruchomości i ponowna egzekucja z wniosku tego samego wierzyciela bądź tego który przyłączył się do postępowania egzekucyjnego, może zostać wszczęta po sześciu miesiącach od daty drugiej licytacji. W takiej sytuacji po umorzeniu egzekucji z nieruchomości komornik ma obowiązek zwolnić księgę wieczystą. Jednakże jeżeli po takim umorzeniu (a nie w trakcie egzekucji bo wtedy się do niej przyłącza) pojawia się nowy wierzyciel i wnioskuje o egzekucję z nieruchomości, to uważam, że nie musi odczekać owych sześciu miesięcy i komornik musi na jego wniosek zająć nieruchomość (z wpisem do kw oczywiście). Pytanie zatem, jak to wygląda w Pani sprawie, czy nowi wierzyciele przyłączają się do toczącej się egzekucji czy wnioskują do komornika o egzekucję już po bezskutecznych licytacjach na rzecz innych wierzycieli.

Dziwi mnie jednak to, że eurobank proponuje Pani kredyt w takiej sytuacji (negatywne wpisy w BIK, zajęcie komornicze emerytury) nawet jeżeli ma mieć zabezpieczenie hipoteczne. Wątpię aby jakikolwiek banki udzielił kredytu w takiej sytuacji.

Natomiast w kwestii radzenia sobie w egzekucji z konta bankowego polecam wpis: Zajęcie konta bankowego przez komornika – jak uratować pieniądze, włącznie z komentarzem pod wpisem natomiast nie potwierdzam tego co ten Użytkownik napisał w komentarzu ale i nie zaprzeczam, bo nie wiem.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Skomentuj