Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sąd poucza o celowości skorzystania z pomocy radcy prawnego lub adwokata

skomentuj

Taki dopisek (wytłuszczonym drukiem) na końcu wezwania do uzupełnienia braków formalnych pozwu o pozbawienie tytułu wykonawczego klauzuli wykonalności i zabezpieczenie roszczenia – zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Sąd poucza Panią o celowości skorzystania z pomocy radcy prawnego lub adwokata i o możliwości ustanowienia profesjonalnego pełnomocnika z urzędu w przypadku gdy strona nie posiada środków na pokrycie jego wynagrodzenia.

Z Sądu Rejonowego w Lubartowie. Sprawa o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności z racji tego, że bank dług sprzedał firmie windykacyjnej a wniosku egzekucyjnego od komornika uparcie nie wycofuje, jest oczywista i naprawdę bardo prosta. Podobnie jak mnóstwo innych spraw a sąd jest właśnie od tego, żeby w razie potrzeby wezwać do uzupełnienia braków – pouczyć merytorycznie, naprowadzić. Przypadkiem nie dajcie się w takich prostych sprawach namówić na skorzystanie z prawnika, zwłaszcza jeżeli nie macie szans na prawnika z urzędu, czyli że będziecie musieli z własnych pieniędzy wybulić wynagrodzenie radcy bądź adwokata.

Jeżeli mimo tego macie problem, to mnie zapytajcie mailem a ja Wam gratis napiszę co i jak.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/08/2016

kategoria: prawnicy

Skomentuj