Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„wpłata na poczcie na zamknięte konto bankowe”

skomentuj

Kilkakrotnie ostatnio widziałem w statystykach odwiedzin tego bloga tytułowe lub podobne zapytania a nic na ten temat nie pisałem, więc czynię to niniejszym.

Zanim napiszę jak to jest w przypadku wpłaty na poczcie, to co nieco o przelewie z konta na konto zamknięte już czyli nieistniejące. Miałem ze trzy takie przypadki i za każdym razem przelew wrócił z powrotem na moje konto bankowe z którego tego przelewu dokonałem, Chyba nazajutrz albo trzeciego dnia. przy okazji, dobre konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj.

Jeżeli poczta wykonawszy Twoje zlecenie wpłaci ze swego czyli Poczty Polskiej konta na zamknięte konto, to taki przelew też im wróci. No i teraz zapewne chodzi Ci o to, co dalej.

Aby pewnie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zerknąć do Regulaminu świadczenia usługi płatniczej przyjmowania wpłat na rachunki bankowe w placówkach pocztowych. Nie chce mi się tu cytować konkretnych przepisów regulujących omawianą kwestię, odpowiadam krótko na pytanie. Otóż po prostu, gdy przelew wysłany przez pocztę na zamknięte konto bankowe wróci na ich czyli poczty konto, to prześlą Ci przekazem pocztowym te pieniądze, potrąciwszy za usługę przekazu pocztowego.

Nasunęło mi się jeszcze pytanie, co będzie, jeżeli podasz na poleceniu wpłaty nieprawdziwe dane Twoje jako zlecającego – wpłacającego. Nie wiem z całą pewnością (nie ma na to odpowiedzi w owym regulaminie wskazanym wcześniej), więc nie gdybam a na pocztę nie chce mi się dzisiaj iść. W przyszłym tygodniu zapytam na poczcie jeśli nie zapomnę, i uzupełnię ten wpis.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4]

23/08/2016

kategoria poczta

Skomentuj