Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornicy, nie promujcie tych nieskutecznych rejestrów długów!

komentarze 2

Kilka lat temu pewna pani komornik w piśmie będącym wysłuchaniem wierzyciela (czyli mnie) przed umorzeniem postępowania egzekucyjnego zasugerowała wpisanie dłużnika do KRS; opisałem to w wątku pod tytułem Komornik promuje KRD

Wczoraj otrzymałem w innej sprawie wysłuchanie przed umorzeniem od innego komornika (Maciej Wielgosz z warszawy; skądinąd całkiem skuteczny komornik jeśli dobrze pamiętam) i znowu mamy sugerowanie dopisania; już niby nie tylko KRD promuje bo wspomina też o dwóch innych BIG-ach czyli o ERIF i BIG Infomonitor, ale w dalszej części reklamy pisze już tylko o KRD. Czytamy w piśmie od komornika:

Zawiadamiam, że działając w oparciu o Ustawę z dnia 14-02-2003 r. o udostępnianiu informacji gospodarczej (Dz.U. nr 50, poz 424) określeni wierzyciel mogą przekazywać do Biur Informacji Gospodarczej (BIG) informacje gospodarcze o niezapłaconych przez dłużnika zobowiązaniach (dotyczących wiarygodności płatniczej innych przedsiębiorców i samych konsumentów). (…) Umieszczenie informacji o zadłużeniu skutkuje ograniczeniem możliwości związanych z wykonywaniem działalności gospodarczej oraz funkcjonowaniem na rynku do 10 lat lub do dnia zapłaty. Zamieszczenie informacji o wymagalnych zobowiązaniach pieniężnych dłużnika wraz z jego danymi jako podmiotu prawnego lub osoby fizycznej w Krajowym Rejestrze Długów powoduje utrudnienia lub uniemożliwia całkowicie m.in. zawieranie umów z bankami, firmami pośrednictwa kredytowego, domami maklerskimi, operatorami telefonii komórkowych, stacjonarnych, telewizji kablowej i satelitarnej, instytucjami świadczącymi umowy kredytu ratalnego oraz najmu lokali. Przeszkody można napotkać także przy korzystaniu z ofert przedsiębiorstw świadczących usługi masowe.

Sporo tego jak na komornicze wysłuchanie wierzyciela, co? Zastanawia mnie to, dlaczego komornik poleca te żałośnie nieskuteczne rejestry długów z KRD na czele. Jeżeli myśli, że są skuteczne, to polecając je strzela w stopę sobie i kolegom po fachu czyli innym komornikom. Przeczytawszy tę reklamę ten i ów wierzyciel zwłaszcza przedsiębiorca nawet pozwu do sądu nie wniesie tylko podpisze umowę z KRD i będzie odzyskiwał długi takimi wpisami 😉 przez co komornicy będą mieć mniej zleceń. Inna zaś opcja o której myślę, to taka, że komornik bierze od KRD kasę za promowanie ich w wysłuchaniach wierzyciela (a wie, że skuteczność twego gó…na jest bliska zeru, bo choćby dowiedział się o tym z mojego bloga).

Ludzie, dajcie sobie spokój z BIG-ami, niedawno znów pisałem, gdzie należy dopisywać dłużników, bez umów i za darmo. Polecam wpis: Czy Wy w ogóle rozumiecie o co chodzi z publikowaniem dłużnika w internecie?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/08/2016

kategoria: rejestry długów

Komentarze do 'Komornicy, nie promujcie tych nieskutecznych rejestrów długów!'

Subscribe to comments with RSS

  1. Pytanie się nasuwa – czy komornik w ogóle ma prawo reklamować prywatne firmy jaką jest KRD i te dwa inne rejestry.

    Zenon

    10 Sie 16 12:07

  2. Może i ma prawo ale chyba nie powinien faworyzować KRD przed tymi innymi dwoma: http://pamietnikwindykatora.pl/2011/01/04/komornik-promuje-krd-c-d/

    admin

    10 Sie 16 12:36

Skomentuj