Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik przebywający za granicą omyłkowo podał komornikowi nieaktualny adres w Polsce

skomentuj

Pytanie: Mam do Pana dziwne pytanie. Otóż od ponad roku mieszkam za granicą i w lipcu przyszło pismo od komornika z mojej starej miejscowości dot. długu. Niestety moja mama nie powiedziała mi, że było jakiekolwiek pismo przez co nie mogłam się ustosunkować. W środę mama wyjęła ze skrzynki wezwanie do stawienia się i wyjaśnień. Niestety nie jestem w stanie się stawić ponieważ teraz jestem za granicą. Postanowiłam wysłać do komornika list polecony za potwierdzeniem odbioru, że nie przebywam w PL, nie mam już działalności bo została przeze mnie zamknięta itd. Nie mam też ani samochodu ani nieruchomości, nie mam nic w Polsce. Pech chciał, że nadałam ten list poprzez usługę poczty polskiej gdzie mogę elektronicznie wysłać list a oni go wydrukują i wyślą. No i wszystko pięknie, zobowiązałam się do wpłat tygodniowych ratalnych tylko, że na kopercie jako nadawcy nie ma mojego adresu zameldowania i do korespondencji (w treści listu zaznaczyłam swój adres do korespondencji w PL) tylko jest podany mój stary z innego miasta, gdzie kiedyś mieszkałam przez moment i prowadzone były wysyłki towaru. Czy nie będzie to miało żadnego wpływu, że na kopercie jest inny adres? Nie chcę by osoby mieszkające pod tym adresem miały jakiekolwiek nieprzyjemności. Moje dziwne pytanie brzmi – czy adres na kopercie jest w ogóle ważny czy najważniejsza jest treść wysłanego pisma?

Ps Proszę się nie śmiać! 🙂

Odpowiedź: Ani śmieszne ani dziwne Pani pytanie nie jest. Może Pani ponownie wysłać do komornika pismo w którym wskaże Pani swój aktualny adres a wcześniej może Pani zatelefonować do komornika i przekazać adres słownie, może też pani mailem im podać (komornik ten zapewne ma stronę internetową a na niej podany jest adres e-mail) i w mailu poprosić o potwierdzenie otrzymania.

Nie można wykluczyć tego, że komornik zasugeruje się adresem na kopercie i pojedzie pod Pani stary adres i uparcie będzie chciał coś zająć, dlatego warto zrobić jak zasugerowałem wyżej.

kategoria: komornik

Skomentuj