Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ostrzegam przed Windows 10

skomentuj

Wpis zamieszczam w kategorii „biznes” jako że Windows 10 może nieźle dać się we znaki gdy prowadzisz biznes w którym sporo korzystasz z internetu.

Wielokrotnie opierałem się pokusie darmowego zaktualizowania systemu do wersji do Windows 10, nerwowo zamykając ikonkę która co jakiś czas wyskakiwała na ekranie i zapraszała do dokonania owej bezpłatnej aktualizacji. W końcu dałem się namówić…

Zasadniczo chodzi mi jedną kwestię a mianowicie częstego pobierania aktualizacji przez Windows 10. Częstego (jakoś tak co dwa, trzy dni) i długiego i niepohamowanego… Pobieranie aktualizacji praktycznie uniemożliwia korzystanie z internetu, w szczególności publikowanie wpisów w internecie, odbieranie i wysyłanie maili i jak też w ogóle – samo serfowanie. Ostrzegam, może Cię to dopaść w momencie, gdy masz coś pilnego do zrobienia via internet a taka aktualizacja – blokada internetu może trwać często nawet kilka godzin. W Windows 10 nie da się odłożyć pobrania aktualizacji, nie da się wstrzymać. Znalazłem w internecie poradę, jak to rzekomo można obejść tzn. że trzeba wejść w „Ustawienia”, następnie w „Sieć i internet”, następnie w „Opcje zaawansowane” i włączyć „Połączenia taryfowe” (niby że system będzie wtedy myślał że masz dostęp na kartę i nie będzie pobierał aktualizacji). Otóż informuję, że ten „trick” nie działa – aktualizacje dalej są pobierane z taką intensywnością, że możesz zapomnieć na ten czas o korzystaniu z internetu.

kategoria: biznes

Skomentuj