Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Do postępowania nakazowego a nie do firmy windykacyjnej!

komentarze 2

Taki mail w archiwum wypatrzyłem:

Jestem zainteresowany skorzystaniem z Państwa usługi dotyczącej odzyskania od mojego klienta należnej mi kwoty. Krótko historia: Fakturę VAT wystawiłem w dniu 7 lipca 2008 r na kwotę 6100 zł brutto z 14 dniowym terminem płatności za wykonaną usługę. Po licznych rozmowach telefonicznych w dniu 8.10.2008 wystawiłem wezwanie do zapłaty które osobiście dostarczyłem do klienta. W odpowiedzi na to otrzymałem od klienta pismo, że zobowiązuje się dokonać zapłaty do 14.11.2008r. Niestety kwota nie wpłynęła. Kolejną notę odsetkową wystawiłem 16.12.2008r. W odpowiedzi otrzymałem wpłatę na konto częściowej zapłaty za ww fakturę w kwocie 1000 zł. 6 maja 2009 r. wystawiłem wezwanie do zapłaty przedsądowe skutecznie dostarczone do klienta i w dalszym ciągu słyszę informację, że kiedyś zapłacą. Według moich wyliczeń mój klienta jest mi winien ponad 5500 zł wraz z odsetkami. Uprzedziłem go, że kieruję sprawę do firmy windykacyjnej. Mam pytanie czy taka spraw Państwa interesuje. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny.

Dowody które aktualnie Pan posiada a mianowicie uznanie długu oraz częściowa spłata wystarczają (nie ważne czy faktura jest podpisana) do otrzymania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym a taki nakaz zapłaty uprawnia do zabezpieczenia roszczenia przez komornika, nawet jeżeli pozwany dłużnik wniesie środek odwoławczy – zarzuty od nakazu zapłaty. Najczęściej w takiej sytuacji zarzutów nie wnoszą.

Dlatego jak w tytule – do sądu z pozwem a nie do firmy windykacyjnej. Za jakieś powiedzmy trzy tygodnie będzie Pan miał taki nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym i komornik może wkroczyć do akcji. Jak nie ściągnie długu to wtedy pomyśli Pan nad współpracą z firmą windykacyjną. Gdyby wiedział Pan, że dłużnik nie ma majątku i dochodów i egzekucje są bezskuteczne, to wtedy owszem, od razu do firmy windykacyjnej a nie do sądu, no ale pan zapewne takich informacji nie ma, więc jak w tytule należy zrobić.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/07/2016

Komentarze do 'Do postępowania nakazowego a nie do firmy windykacyjnej!'

Subscribe to comments with RSS

  1. Nie ma gwarancji że sędzia klepnie nakazówkę w takiej sprawę. Powinien ale gwarancji nie ma. Robią co chcą w tych naszych sądach.

    miksa

    26 Lip 16 08:17

  2. Zgadza się, ale warto spróbować – prawdopodobieństwo uzyskania nakazówki wysokie.

    admin

    26 Lip 16 08:35

Skomentuj