Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Unikanie egzekucji komorniczej przez przedsiębiorcę

komentarze 3

Takie zapytanie sprzed lat: Mam do Państwa następujące pytanie: czy zajmujecie się Państwo windykacją należności z tytułu alimentów? Moja siostra urodziła 06.11.2011 syna. Ponieważ ojciec dziecka nie kwapił się zadbaniem o jego dobro, sprawa trafiła do sądu. Sąd przydzielił ojcu alimenty w wysokości 500,00zł miesięcznie. Niestety ojciec dziecka do dziś nie zapłacił nawet złotówki. Siostra podała go do krajowego rejestru dłużników, w międzyczasie odbyła się też kolejna sprawa sądowa – apelacja ojca który nie zgadzał się z wysokością alimentów – którą przegrał, gdyż sąd wykazał, że jego dochody (prowadzi własną działalność gospodarczą) są bardzo wysokie i stać go na zapłacenie takich alimentów. Siostra przekazała też sprawę do komornika – niestety ten okazał się być nieudolny i do dnia dzisiejszego nie udało się od niego wyciągnąć nawet złotówki. Proszę o odpowiedź. W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji.

Odpowiedź: Mają państwo przykład nieskuteczności KRD który nie zadziałał na przedsiębiorcę a niektórzy wpisują do tego rejestru długów albo do innego równie nieskutecznego bezrobotnych licząc na spłatę.

Nie wiem, jak sąd wykazał, że dłużnik ten osiąga bardzo wysokie dochody; rozumiem że zażyczył sobie dokumentów księgowych albo z urzędu skarbowego. Przedsiębiorca ma możliwości unikania zajęcia komorniczego albo przez to, że przyjmuje od klientów zapłatę w gotówce albo / i zmienia często konto bankowe. Niekoniecznie zatem jest to wina komornika że egzekucja jest bezskuteczna.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/07/2016

Komentarze do 'Unikanie egzekucji komorniczej przez przedsiębiorcę'

Subscribe to comments with RSS

 1. A nie mam na to paragrafu karnego?

  Ken

  21 Lip 16 10:31

 2. Ano jest, uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego – art. 209 § 1 KK: Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Dłużnik ma w tym przypadku ponoć wysokie dochody jak sąd ustalił a zatem można uznać że nie płaci alimentów nie dlatego, że nie ma pieniędzy lecz ze złej woli wyłącznie.

  admin

  21 Lip 16 10:42

 3. Zwolnił się ze spółki
  Wyrok jest na osobę fizyczną, komornik pisze do spółki, spółka przez prokurenta odpowiada że jest wspólnikiem i nie pobiera wynagrodzenia.
  Zawsze może napisać do funduszu alimentacyjnego, ale obawiam sie że ma za wysokie wynagrodzenie.
  Najlepiej dogadać się z ojcem. Ale jak to bywa w życiu……

  Pako

  21 Lip 16 17:03

Skomentuj