Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Panie Danielu Passent, nie obrażaj, nie ośmieszaj nas!

komentarze 4

W ostatnim „Śniadanie Mistrzów” Daniel Passent (który jest Żydem) zabrał też głos w sprawie pogromu w Jedwabnem. Nie pamiętam wszystkiego, co powiedział, oczywiście potępił tę zbrodnię tak jak inni uczestnicy programu ale pamiętam, że w pewnym momencie powiedział jakoś tak, że on rozumie (że można to zrozumieć), że Polacy nie lubili Żydów za to że (wśród nich byli tacy, co) ich rozpijali i na procent pożyczek udzielali.

Co Ty Człowieku wygadujesz?!

Czy Polacy to bydło bezwolne było i jest, czy to psy? Można mieć pretensje do kogoś za to że upił, uzależnił od alkoholu krowę albo psa (nie wiem, czy da się, ale załóżmy, że tak), ale jak można mieć do kogoś pretensje o to, że otworzył bar albo sklep monopolowy skutkiem czego ten i ów CZŁOWIEK się rozpił z niektórymi lub z wszelkimi negatywnymi konsekwencjami tegoż zamiast wpadać raz na tydzień na dwa, trzy głębsze i do domu?!

Panie Passent, ja Pana lubię i cenię ale daruj Pan sobie takie teksty. Być może Pan nie miał zamiaru ośmieszyć Polaków, być może Pan nieświadomie to powiedział, bo faktycznie są w narodzie polskim głupki i oszołomy które mają o to do Żydów pretensje ale nie cały nasz naród! Przy okazji, inni uczestnicy programu zachowali się właśnie jak woły, nie wtrąciwszy uwagi będącej choć namiastką tej mojej niniejszej. Co, zgadzają się Państwo z tym, że za „rozpijanie” jak i za „lichwę” (o tym zaraz, poniżej) Żydom powinno „dostać się”, oczywiście słownie tylko?

Teraz o tzw. „lichwie”. Jeżeli udzielanie pożyczek na procent było naganne, to i odsprzedaż towarów z zyskiem czyli w sklepie też powinna być naganna. Czy była, tego nie wiem, nie chce mi się sprawdzać; coś mi się kojarzy że w „Lalka” Bolesława Prusa tzw. wyższe sfery (próżniacze) miały kupców w co najmniej lekkiej pogardzie.

A rolnik czyli zwłaszcza dawniej – chłop? Miał sprzedawać po kosztach i zdechnąć z głodu?

A co z dzisiejszymi bankami, sklepami? Ot, np. Biedronka ma się zamknąć i osiedlowe sklepiki też? Polacy mają sprawunki robić u producentów bezpośrednio, przeznaczając na to sobotę i niedzielę od rana do nocy (dojazd)? Zresztą o czym my mówimy, żadnych zakładów przemysłowych ani gospodarstw rolnych być nie powinno, bo nie powinni sprzedawać z zyskiem tego co wyprodukowali. Bankructwo, śmierć głodowa tudzież samobójstwo właścicieli.

No i chodzi mi o to, że poszło w eter, że Polacy to takie infantylne prymitywy, co o „rozpijanie” i „lichwę” pretensje mają… Bez protestu ze strony innych uczestników „Śniadanie Mistrzów”.

Pozdrawiam kończąc butelkę czerwonego wytrawnego, z Biedronki. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/07/2016

kategoria: społeczeństwo

Komentarze do 'Panie Danielu Passent, nie obrażaj, nie ośmieszaj nas!'

Subscribe to comments with RSS

 1. Pana Daniela Passenta ocalili z holocaustu Polacy. Proszę spojrzeć na te jego słowa z uwzględnieniem tego faktu.

  Mariola

  19 Lip 16 14:46

 2. To miłe. A może Pan Passent spojrzy na temat bez uwzględnienia tego faktu czyli obiektywnie.

  admin

  19 Lip 16 14:56

 3. To nie Polacy mają pretensje do Żydów. To Żydzi mają pretensje i roszczenia do Polaków. Tylko skoro tak źle im się żyło i żyje w Polsce to dlaczego mieszkali przez 800 lat w tak niegościnnym kraju.

  Tomasz

  19 Lip 16 18:17

 4. Tomasz, oczywiście zgoda pełna z mej strony, to osobny temat jednak.

  admin

  19 Lip 16 19:09

Skomentuj