Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Tak, podobno Żydów w Jedwabnem spalili Polacy, ale…

skomentuj

… ja sobie nie życzę, aby „magister” prezydent Kwaśniewski przepraszał za to Żydów w imieniu Polaków czyli także w moim imieniu. A przepraszał, będąc Prezydentem. Ja, Panie Kwaśniewski, nigdy żadnego Żyda nie skrzywdziłem. Przeciwnie, poznawszy kilku (kilkoro), miło ich wszystkich wspominam. I też żadne z nich mi krzywdy nie wyrządziło.

W tytule napisałem „podobno” choć ponoć niezależni badacze – historycy to stwierdzili, że to Polacy mordowali. Nigdy nie możemy być pewni na 100% niezależności i rzetelności ale zaznaczam, że w tym wypadku przyjmuję, iż faktycznie tak było – Polacy mordowali. Można ewentualnie doszukiwać się presji ze strony hitlerowców albo inaczej – poczucia presji – czyli że „jak ich nie spalimy, to Niemcy nam coś zrobią”.

Ty, nie przejmuj się… Ja myślę, że w każdym narodzie są ludzie dobrzy i bydlaki. Mama mi opowiadała, że jak ich Niemcy wysiedlali i nie pozwalał jeden żołnierz zabrać zbyt wiele, to drugi stanął w obronie rodziny Mamy wskazując na Mamę i jej rodzeństwo i mówiąc ponoć: „Kleine Kinder” co zaowocowało pozwoleniem zabrania przez dziadka i babcię znaczniejszej części dobytku.

Ty, a jak Polskie Wojsko pod wodzą króla Jagiełły szło pod Grunwald, to (jak ustalili niedawno historycy), zachowywało się znacznie gorzej po wsiach (pod panowaniem krzyżackim ale wieśniacy to nie Krzyżacy) niż tacy Niemcy o których wyżej. Ano znaleziono ponoć w ch…j szkieletów, w tym dzieci, z naciętymi lub wręcz odrąbanymi kośćmi przedramienia, co wskazuje że niebożęta gołymi rękoma zasłaniały się przed cięciami polskich mieczów tudzież ewentualnie toporów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/07/2016

kategoria: społeczeństwo

Skomentuj