Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wezwanie komornika do zwolnienia nieruchomości

komentarze 2

Pytanie: Mam prośbę – już wcześniej pisałam do Pana w sprawie komornika który przez długi mojego męża zajął nam księgę wieczysta domu gdzie mój mąż ma swój udział. Minął już rok dzwoniłam do komornika że powinien po tym czasie zejść mi z księgi a on stwierdził że zrobi co będzie chciał. I nic nie zrobił chcę napisać mu to na piśmie ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić jak zacząć i na co się powołać. Ponieważ pisał mi Pan że po roku komornik musi zejść z księgi wieczystej. Proszę o pomoc

Odpowiedź: Na przykład napisać do niego (ale mąż a nie Pani, gdyż to mąż jest dłużnikiem i jego udział w nieruchomości zajął komornik):Na podstawie art. 823 Kodeksu postępowania cywilnego wzywam do umorzenia egzekucji z nieruchomości i wykreślenia z księgi wieczystej wzmianki o wszczęciu egzekucji, w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania. w przeciwnym wypadku podejmę przeciwko Panu wszelkie przewidziane prawem działania celem przymuszenia Pana do tego.

Albowiem zgodnie z art. 823 KPC postępowanie egzekucyjne umarza się z mocy samego prawa, jeżeli wierzyciel w ciągu roku nie dokonał czynności potrzebnej do dalszego prowadzenia postępowania a z taką sytuacją, jak pamiętam, mamy do czynienia w tej sprawie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 7 Ocena średnia: 4.6]

07/07/2016

Komentarze do 'Wezwanie komornika do zwolnienia nieruchomości'

Subscribe to comments with RSS

  1. A czy aby nie jest to tylko przepis dla wierzyciela? Idzie mi o to, że wezwanie takie od dłużnika może być bezprzedmiotowym.

    ozzy o.

    8 Lip 16 08:02

  2. Nie no, bez przesady. Brzmienie przepisu jest jednoznaczne, nie jest w nim napisane, że wierzyciel ma prawo domagać się umorzenia ale po prostu, że komornik umarza egzekucję. Z mocy prawa.

    admin

    8 Lip 16 08:05

Skomentuj