Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Prof. sędziego Strzembosza atak na „niezawisłość” sędziów

skomentuj

W „Kropka nad i” u Moniki Olejnik pan prof. Strzembosz zarzucił PiS, że chce mieć w Trybunale Konstytucyjnym swoich sędziów.

Panie profesorze sędzio Strzembosz, myślałem że wszyscy sędziowie są niezawiśli! 😉 Pan to kwestionuje?! Pan?! To brzmi niemal jak zamach stanu! 😉No jak, przecież sugeruje Pan że PiS chce mieć swoich – politycznych sędziów a apolityczność to jeden z filarów niezawisłości sędziowskiej! Co, uważa Pan że są sędziowie którzy są zawiśli, że znajdą się tacy których jako zawisłych PiS wtryni do TK? Czyli co, możemy też przyjąć, że PO ulokowała w TK też zawisłych sędziów, prawda? A zatem, nietrudno o zawisłych sędziów, tak? A czy przypadkiem taki zawisły bo polityczny sędzia orzekający nie w zgodzie z wiedzą, zasadami, sumieniem ale politycznie, to nie przestępca aby? Czyż nie jest to celowe niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego (nie mylić z funkcjonariuszem politycznym)?

Jest mi niezmiernie miło, że ktoś z kasty sędziowskiej (między wierszami, może niechcący) wygadał się, jak to może być z ową „niezawisłością” sędziów. Zapewne jednak nigdy nie ujmie Pan tego tak szczerze jak ja, tutaj: Niezawisłość sądów – sędziów czyli czy na pewno wiesz, o co chodzi.

.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/07/2016

kategoria: sędziowie

Skomentuj