Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Należność za wynajem spółce z o.o., weksel i mataczenie „na potrącenie”

skomentuj

O, i jeszcze jeden list z archiwum:

Dłużnik prawdopodobnie przeniósł cały majątek na inną spółkę. Posiadam wierzytelnosc z tytulu najmu lokalu uzytkowego. Prosze o oszacowanie kosztow windykacji. Kwota wierzytelnosci: okolo 5900 zl (dokladna kwota wraz z odsetkami zostanie okreslona po odbiorze lokalu z poczatkiem stycznia i rozliczeniu kaucji). Sa to trzy niezaplacone czynsze (pazdziernik, listopad, grudzien 3×1930) oraz ok 100zl odsetek za zwloke. Kwota ta zostanie jedynie pomniejszona o wysokosc kaucji gotowkowej (800zl), ktora potrace wzgledem odsetek i czesci najstarszej faktury. Dodatkowo posiadam podpisany weksel wlasny in blanco wystawiony przez dluznika (prezesa firmy …) na moje zlecenie wraz z deklaracja wekslowa do kwoty 3000zl. Dluznik: … z siedzibą w …, prezes … NIP … Regon … KRS … Wierzytelnosc jest stwierdzona podpisaną umowa najmu lokalu uzytkowego w …, zawartą w czerwcu 2008 oraz wyslanymi fakturami VAT-MP (na polowe naleznosci czynszowej przypadajaca mnie – mezowi) i rachunkami (polowa naleznosci czynszowej przypadajace mojej zonie). Umowa zostala zawarta pomiedzy naszym malzenstwem (osoby fizyczne) reprezentowanymi przez pelnomocnika a firma … reprezentowana przez jej prezesa. Czy fakt, iz dluznik probuje sie bronic przed egzekucja dlugu poprzez przeslanie mi roszczenia o odszkodowanie za wypowiedzenie umowy bez waznych przyczyn ma wplyw na bezspornosc mojej naleznosci oraz powodzenie windykacji? Jego roszczenie jest bezzasadne jednakze dluznik wstrzymuje sie od wydania mi lokalu dopoki nie potrace mojej wierzytelnosci z kwota jego rzekomej szkody, ktora jest nieudowodniona a pozew do sadu nie zostal zlozony. Moim zamiarem jest oddanie mojej wierzytelnosci, czesciowo zabezpieczonej wekslem do windykacji w Panstwa firmie niezaleznie od roszczenia odszkodowawczego, ktore jak wspomnialem wydaje mi sie zupelnie bezzasadne i przyslane jedynie w celu przeszkodzenia w dochodzeniu mojej naleznosci. Do tej pory nie miala miejsce jeszcze zadna proba egzekucji dlugu poza wysylaniem przeze mnie wezwan do zaplaty. W razie dodatkowy pytan, prosze o kontakt mailowy.

A ten weksel to rozumiem, że wystawiony przez spółkę z o.o. a nie przez prezesa tzn. on nie jest poręczycielem? Szkoda.

No, to przykre słyszeć, że już na inną spółkę drań majątek przeniósł ale cóż, tytuł wykonawczy należałoby uzyskać. Z weksla, rozumiecie Państwo, czyli w postępowaniu nakazowym no i po 14 dniach będziecie mogli egzekucję prowadzić albo przynajmniej zabezpieczyć przez komornika roszczenie na majątku spółki o ile jeszcze jakowyś posiada. Nawet jeżeli dłużnik wniesie zarzuty od nakazu zapłaty.

Potrącenie w tym postępowaniu sądowym moim zdaniem nie wchodzi w grę, bo rzekoma należność spółki nie jest stwierdzona żadnym dokumentem. Piszę „moim zdaniem” bo bydło w sędziowskich togach w Polsce takie numery odpier…ala, że wszystkiego można się spodziewać. Znaczy się, za darmo przekrętu w takie sprawie nie zrobi „niezawisły” bydlak w sędziowskiej todze (chyba że na kacu wielkim) ale za łapówkę jak najbardziej. Uwaga, ewentualni oburzeni tym co wyżej napisałem: WIEM CO PISZĘ, TAK BYWA (delikatnie mówiąc).

Jeżeli egzekucja przeciwko spółce okaże się bezskuteczną, to wtedy ewentualnie przeciwko prezesowi no i zawiadomienie ro prokuratury o wyłudzeniu nie zaszkodzi złożyć. Co? Nie no, choć spółka jest osobą prawną to przecież nie jest człowiekiem i nie przestraszy się odpowiedzialności karnej ale prezes może się przestraszyć, bo to przecież on za wszystkim stoi. Tak samo bowiem jak sąd nie wydaje wyroku lecz sędzia, tak i nie spółka wyłudza lecz prezes.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/06/2016

Skomentuj