Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Klasyk – żadnych dowodów na potwierdzenie wierzytelności, choć była okazja

skomentuj

O, taki liścik z archiwum:

Bardzo proszę o informację czy podjęliby się Państwo windykacji należności z tytułu nie zapłacenia (przez firmę niemiecką ) należności z umowy zlecenia. Praca wykonywana była w Anglii , jednak umowa spisana w Niemczech z niemieckim zleceniodawcą. Mąż wykonał pracę wartą ok.5.5 E , po odliczeniu zaliczek pozostało do zapłaty 4.000E . Praca zakończona została w miesiąca marcu 2007 r. a wykonywana była od stycznia tego roku. Zleceniodawca na miejscu dokonywał „odebrania” robót . Do dnia dzisiejszego pieniądze nie zostały wypłacone. Nadmieniam , że nie dysponujemy fakturą, bowiem dokumenty zostały w Anglii (w chwili obecnej pracują tam jeszcze inni Polacy), ale zleceniodawca przez dwa miesiące zgadzał się z faktem, iż zalega z płatnością natomiast na dzień dzisiejszy twierdzi, że wszystkie pieniądze należne mężowi zostały zapłacone. Proszę o odpowiedź czy są Państwo nam w stanie pomóc. Jeżeli tak umówię się z Państwem na wizytę w przyszłym tygodniu.

No i co ja mam tu od siebie napisać? Nie ma co, niechże to będzie kolejna przestroga dla naiwnych, nieostrożnych. Żeby chociaż nagranie zapewnień tej świni angielskiej, ale jak widać, i tego nie ma. Mogła być kopia odbiorów albo choć zdjęcie, skan a nie ma. W zaistniałej sytuacji nawet nie ma się co przejmować tym, że dłużnik za granica jest.

No chyba że pośrednik mógłby te odbiory wyciągnąć od angielskiej świni (zakładając że nie trzyma z tą angielską świnią sztamy) i jakimś cudem odbiór pracy męża też był by tam.

Albo inaczej; skoro świnia angielska twierdzi, że zapłacił, to tak zagadać i nagrać to, jak znowu twierdzi że zapłacił i ile zapłacił. Albo żeby to w mailu było. Wtedy to świnia angielska musiałby wykazać, że zapłacił.

Czerwiec 9th, 2016 at 4:47 pm

kategoria: dowody

Skomentuj