Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik spółka z o.o a prezes założył nową spółkę

skomentuj

A tu taki mail archiwalny:

Poproszę o informacje Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, mój pracodawca jest mi dłużny około 15 tys. zł z tytułu wynagrodzenia, mam wyrok sadowy, i bezskuteczna ściągalność od komornika. Pracodawca otworzył drugą spółkę i posiada dom z obciążoną hipoteka czy podjęlibyście się państwo odzyskania moich pieniędzy i jaki byłby koszt jeśli nie czy znacie może państwo firmę windykacyjna, która podjęłaby się takiej sprawy.

Z treści maila wnioskuję, że dłużnikiem jest spółka z o.o. To teraz trzeba by pozwać członków zarządu aby z ich prywatnych majątków ścigać dług. Nasuwa się tylko pytanie, czy jest sens tzn. czy posiadają na siebie jakiś nieobciążony całkowicie majątek.

Prawo nie przewiduje natomiast w takim wypadku prowadzenie egzekucji przeciwko nowej spółce, choćby i bardzo powiązanej ze spółką dłużną bądź z jej prezesami, wspólnikami.

Można też próbować efektywnego przymuszenia do zapłaty poprzez zgłoszenie zawiadomienia do prokuratury – naruszenie praw pracowniczych poprzez niezapłacenie wynagrodzenia, udaremnienie egzekucji poprzez wyprowadzenie – przeniesienie majątku do nowej spółki.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/06/2016

kategoria spółka z o.o.

Skomentuj