Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Chciałby sprzedać weksel do prawomocnego nakazu zapłaty

komentarze 2

Takie coś znalazłem w archiwum skrzynki e-mailowej, jakiś „oryginał” taką ofertę złożył:

Chciałbym sprzedać weksel własny ( bez protestu) wystawiony przez osobę fizyczną na kwotę 15.000zł. wraz z ustawowymi odsetkami od kwietnia 2012r. Posiadam nakaz zapłaty z klauzulą wykonalności wydany przez SR w Radomsku. Nadmieniam, iż nie składałem wniosku u Komornika.

A nie łżesz, bracie? Ciekawe dlaczego to niby nie składałeś wniosku do komornika. Może egzekucja bezskuteczna (mimo tego można sprawą przyjąć ale wypada rzetelnie poinformować windykatorów). Jeżeli jest tak jak podejrzewam, to nie ukryjesz tego, bo na nakazie zapłaty jest adnotacja komornika o bezskutecznej egzekucji. Tak czy owak, jak już chcesz sprzedać wierzytelność to na podstawie tego nakazu zapłaty co jest, po co weksel w takiej sytuacji. A jeżeli faktycznie komornik nie zajmował się sprawą, to wypadałoby najpierw złożyć doń wniosek egzekucyjny skoro jest tytuł wykonawczy. W Radomsku miałem kilka spraw u komornika – Wiesław Masłowski i pozytywnie go wspominam. jest też pani komornik ale chyba nie miałem u niej spraw.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/06/2016

kategoria: weksel

Komentarze do 'Chciałby sprzedać weksel do prawomocnego nakazu zapłaty'

Subscribe to comments with RSS

  1. Już tego weksla przecież on nie ma – bo leży w sądzie. Faktycznie może co najwyżej „sprzedać” wierzytelność wynikającą z nakazu zapłaty, ze wszystkimi tego konsekwencjami (cesja z podpisem notarialnie poświadczonym, nowa klauzula itd.).

    Lech (remitent.pl)

    8 Cze 16 12:25

  2. A skąd wiesz że nie ma weksla? Pisze że chce weksel sprzedać. Prawdopodobnie uzyskał nakaz zapłaty na podstawie umowy pożyczki do której został wystawiony weksel ale on albo radca / adwokat 😉 nie wiedział jak się wziąć za ten weksel i uzyskał nakaz z umowy pożyczki, w postępowaniu upominawczym.

    admin

    8 Cze 16 14:01

Skomentuj