Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik nawet nie sprawdził, że dłużnik ma samochody

skomentuj

Mail z przeszłości:

Dzień dobry, zwracam się do Państwa firmy z prośbą o informację na temat wykupienia przez Państwa firmę długu po bezskutecznej egzekucji komorniczej. Dług wynosi 20.000,00 zł wyrok z dnia 26,01,2012 r, są to wynagrodzenia za pracę m-ce od marca do października 2011 r wraz z odsetkami licząc od 11 każdego następnego m-ca. Sprawa był u dwóch komorników jeden nie ustalił nic i zrezygnowałam, drugi ustalił że samochody są zajęte przez urząd skarbowy, mój były pracodawca jest współwłaścicielem domu ale nie mam dokumentu o nadanie klauzuli na współmałżonka ponieważ zdążyli się rozwieść.

No, niestety, nie można sprzedać długu z tytułu wynagrodzenia. I tak nie kupilibyśmy, ale przynajmniej można by upubliczniać go jako dłużnika pod pretekstem zamiaru zbycia wierzytelności. Niestety i to odpada.

To skandal, że pierwszy komornik nawet nie sprawdził w CEPiK, ze dłużnik jest właścicielem samochodów. To jedna z podstawowych czynności egzekucyjnych (jak mniemam, wpłacił Pan zaliczkę komornikowi jakiej ten żądał, na dokonanie sprawdzeń).

Mógłby Pan przyłączyć się do egzekucji z tych pojazdów; doszłoby do zbiegu egzekucji i komornik sądowy przekazałby Pana akta komornikowi skarbowemu.

Czerwiec 6th, 2016 at 9:05 am

Skomentuj