Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dane osobowe na wekslu od znanej osoby. Upublicznianie.

komentarze 2

Taki dość ciekawy mail a archiwum wydobyty:

Chciałbym przedstawić Państwu mój „problem” z zapytaniem o możliwość podjęcia przez Was działań windykacyjnych. Sprawa dotyczy wierzytelności osoby prywatnej, jest to weksel na kwotę 20 000pln. Weksel nie jest wypełniony całkowicie tzn. widnieje na nim kwota, imię i nazwisko oraz adres i nr. dowodu osobistego dłużnika jego podpis oraz termin spłaty kwoty wekslowej: jeden miesiąc. Prawidłowość wystawienia weksla sprawdzałem w jednym z banków w dziale windykacji i jest wszystko w porządku. Dane osobowe dłużnika również są ok.Weksel został wystawiony na zabezpieczenie „pożyczki-inwestycji” która polegała na zainwestowaniu 20 000pln i otrzymywaniu 1000pln miesięcznie jako odsetek. Przez około rok wszystko odbywało się zgodnie z ustaleniami, po czym wypłaty odsetek ustały. Odsetki były wypłacane do ręki bez żadnego pokwitowania. Jedynym wystawionym pokwitowaniem z mojej strony jest potwierdzenie przyjęcie 4000pln, które stanowiły ostatnią wypłatę ze strony dłużnika. Dłużnik jest osobą raczej zamożną, posiada mieszkanie samochód, jest osobą znaną publicznie z racji pełnionych funkcji społecznych. Istnieje jednak możliwość że majątek jest zapisany na żonę. Proszę o odpowiedź czy na podstawie tych informacji możecie państwo wyrazić zainteresowanie tą sprawą.

Czyli spłacił w sumie już około 10.000 zł.? No to na oszusta mi nie wygląda ten pan (choć nie można wykluczyć, że każdemu circa taką część spłaca aby wyglądało to tak, że nie miał zamiaru wyłudzić. ; On na większość spłat nie brał od Pana pokwitowań, nie chciałby Pan jeszcze z nim porozmawiać, poprosić o spłacanie? Czy może już prosił Pan?

Gdy prowadziłem firmę windykacyjną, to lubiłem bardzo zlecenia przeciwko znanym osobom, no bo wiadomo, można pogrozić upublicznianiem długu a jak to nic nie da, to stopniowo upubliczniać. Zaznaczam, stopniowo, a nie że od razu cały powiat wie (a dłużnik na końcu się dowiaduje, hahaha…), bo wtedy może Ci powiedzieć tak jak kiedyś powiedział mi jeden taki co wziął zaliczkę na przywiezienie samochodu z Niemiec, gdy go upubliczniłem w całej Jeleniej Górze a mianowicie: „teraz to ja już to pier…olę” – czytaj: już i tak wszyscy wiedzą, to mi nie zależy. Wtedy ewentualnie możesz tylko zaproponować, że jak zapłaci, to „odszczekasz to” u wszystkich których powiadomiłeś. Znaczy się, że zaszło nieporozumienie itp. Co? Nie, dlaczego, przecież tak naprawdę było to prawdą a Ty niby się tylko zlitowałeś nad byłym dłużnikiem. Jakby co. Przecież odpowiedzialność prawna za to, że odszczekałeś prawdę nie grozi Ci, tak myślę.

Aha, o tych danych osobowych…. Możesz mi Pan wytłumaczyć, na ch…j Ci numer dowodu osobistego jego i dlaczego zamiast dowodu osobistego nie masz jego nr PESEL? W sądzie, u komornika, tylko PESEL bracie liczy się. Z drugiej natomiast strony (tak sobie tylko gdybam) zdobycie nr PESEL osoby która zasiada gdzieś tam w podmiocie notowanym w KRS to sekund pięć a numer dowodu zdobyć, no to już tylko bezpośrednio z dowodu osobistego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/06/2016

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Dane osobowe na wekslu od znanej osoby. Upublicznianie.'

Subscribe to comments with RSS

  1. Mam problem z odzyskaniem pieniedzy. Gość podpisal mi weksle na kwote 80tys zl, na wekslach jest tylko podpis i kwota. Problem polega na tym ze to juz trwa ponad trzy lata i jest odwlekane z dnia na dzien z tygodnia na tydzien itd. Ostatni termin jaki sobie wyznaczyl byl wczoraj. Z tego co wiem sprawa nie jest beznadziejna, gość jak sie domyslam jest pusty ale jak stwierdzil ma weksle na teścia ktory jest z kolei w pełni wypłacalny – ma dom i pieniądze na koncie ale są jakies rozgrywki rodzinne miedzy nimi i nie mogą sie rozliczyc a co za tym idzie gość nie może sie rozliczyc ze mna. Prosze mi powiedziec jaki bylby koszt Panstwa w tej sprawie. Zalezy mi na czasie.

    Adam

    24 Lip 16 16:29

  2. Nie przyjmuję już zleceń windykacji. Co do owego teścia, to nawet jeżeli ma majątek i dłużnik indosuje na Pana weksle, to nie wiadomo, że teść nie dokona potrącenia z jakąś wierzytelnością która mu przysługuje w stosunku do tego Pana dłużnika który weksle na Pana indosuje, skoro jak pan pisze „są jakieś rozgrywki rodzinne miedzy nimi i nie mogą się rozliczyć”.

    admin

    24 Lip 16 16:42

Skomentuj