Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Umowa najmu ze spółką z o.o.

skomentuj

Pytanie: Zamiast sprzedać mieszkanie (kupiliśmy dom) zdecydowaliśmy się z żoną wynajmować je. Aktualnie biuro pośrednictwa dało nam cynk, że chce je wynająć jakaś spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedziba gdzieś na pomorzu ale u nas mają jakiś kontrakt i pracownicy mieszkaliby w tym mieszkaniu. Poczytawszy na Blogu o sprawdzaniu kontrahentów wiemy o co chodzi ale czy jeszcze jakoś możemy zabezpieczyć płacenie należności?

Odpowiedź: Nie wiem, co Pan u mnie na blogu przeczytał jak i tego, czy wszystko o sprawdzaniu wypłacalności kontrahentów napisałem. No i nie wiem, co tam się okazało przy weryfikacji tej spółki z o.o. Być może jednak nie pisałem o tym, o czym teraz napiszę a mianowicie, że możecie poprosić aby poręczycielem do tej umowy najmu był prezes tej spółki po to, aby w przypadku powstania zaległości mogli Państwo egzekwować zapłatę także z jego osobistego majątku. A jeżeli prezes nie jest zarazem udziałowcem, to jeszcze udziałowca poprosiłbym o poręczenie.

Z tymi spółkami z o.o., Bracie, to skaranie Boskie, uważaj. Ogłosi taka upadłość i co? I na 95% nie odzyskasz nic. ja bym spółce z o;o. bez poręczenia nie wynajął, no chyba że byłaby to na przykład Johnson & Johnson Sp. z o.o. albo inna taka jak to się mówi renomowana korporacja.

Czerwiec 5th, 2016 at 5:31 pm

kategoria: najem,spółka z o.o.

Skomentuj