Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Co Panu złego zrobiliśmy, nie mógł Pan po prostu wypowiedzieć umowę o pracę?

skomentuj

Prawdopodobnie takie jak w tytule albo podobne pretensje ze strony pracodawcy słyszeliby polscy sędziowie sądów powszechnych, gdyby tak skandaliczne, celowe błędy (w ustaleniu faktów oraz logiczne) które popełniają (piszą w uzasadnieniach skandalicznych, krzywdzących wyroków) popełniali jako pracownicy w innych zakładach pracy. Zarówno w firmach prywatnych jak i państwowych ale niebędących sądami. I byliby wyrzucani z miejsca, na przysłowiowy zbity pysk. Wcześniej jednak jak wskazałem, zapewne zasmucony, zszokowany pracodawca starałby się dociec, dlaczego tak został przez pracownika złośliwie potraktowany, co mu złego zrobił, że pracownik tak złośliwie zaszkodził wizerunkowi firmy, zniechęcił kontrahentów.

Oczywiście sędziów którzy tak robią, nie wyrzucają, nawet nagany nie otrzymują. Co najwyżej skrzywdzona strona zapyta się, poskarży, to mu odpowiedzą, że polemizuje i że nie ma to sensu, bo jest prawomocny wyrok. I ch…j.

Piszę tę krótką notkę ponieważ chyba dopiero takie porównanie przedstawiając, dotarłem z przesłaniem do pewnej osoby w ogóle niemającej styczności z wymiarem „sprawiedliwości” której już wcześniej starałem się wyjaśnić jakie to jest szambo, jakie to są rozboje w biały dzień, bez rękawiczek.

W tym miejscu jest wysoce wskazane wytłumaczyć też niezorientowanym, jak to jest z ową rzekomą niezawisłością sędziów ale tu posłużę się gotowcem tzn. wcześniejszym moim wpisem w tym temacie, zapraszam tutaj: Niezawisłość sądów – sędziów czyli czy na pewno wiesz, o co chodzi. – krótko, obrazowo.

Większość Polaków nigdy w swym życiu nie będzie stroną w sporze sądowym, nie będzie oskarżonym, nie będzie pokrzywdzonym w postępowaniu sądowym. Dlatego niespecjalnie biorą sobie do serca takie i podobne przekazy. Za to prawie wszyscy cierpią na tym pośrednio; przestępcy na różnych szczeblach, w różnych branżach, dziedzinach, mający układy z sędziami albo z prawnikami którzy mają układy z sędziami, bez obaw działają na szkodę państwa, na szkodę obywateli. Sędziowie wyrokują tak, aby było dla nich dobrze.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/06/2016

kategoria: sędziowie

Skomentuj