Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy ta komornik celowo tak zastrasza?

komentarzy 5

Oto fragment (zepsuł mi się skaner więc wpisuję) czegoś co komornik nazwala sobie „OŚWIADCZENIE O STANIE MAJĄTKOWYM W TRYBIE ART. 801, 761, 827 KPC” które wysłała dłużnikowi aby wypełnił i odesłał jej a przecież komornik nie ma prawa żądać od dłużnika wyjawienia majątku. No ale to inna sprawa, teraz parcie jak to idzie:

Ja…………………………….. (imię i nazwisko) urodzony/a ………………… (data ur.)
pesel: …………………. nr dow. osobistego …………………………………….
imiona rodziców …………………………. nr tel kontaktowego (pilne)
zamieszkały………………………………….

Tyle wystarczy. Chodzi mi bowiem o to w trzeciej linijce; czy też to odbieracie tak, że komornik żąda wpisania jako pilnego telefonu do rodziców i tym samym dłużnik może poczuć się zastraszony, że jak szybko nie zapłaci komornikowi, to ten skontaktuje się z rodzicami i powie o jego długu? Komornik może tu z łatwością wytłumaczyć się, że chodzi o nr telefony dłużnika, ale jednak to zestawienie jest trochę dwuznaczne, nie uważacie?

Z drugiej jednak strony, komornik ma prawo pytać o dłużnika różne osoby… No ale jest to jednak delikatna kwestia. Moim zdaniem nie powinien telefonować do rodziców dopóki nie sprawdzi innymi sposobami (poprzez OGNIVO, ZUS, Urząd Skarbowy, CEPiK, Starostwo Powiatowe, fatygując się na czynności terenowe u dłużnika…) czy dłużnik nie ma majątku zanim zdecyduje się „uderzyć” do rodziców. jego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/06/2016

kategoria: komornik

Komentarze do 'Czy ta komornik celowo tak zastrasza?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Idąc tropem teorii spiskowej rubryka : „zamieszkały” dotyczy adresu rodziców.

  Anonim

  3 Cze 16 23:18

 2. Musiałoby pisać „zamieszkali”

  admin

  4 Cze 16 07:03

 3. Hahaha…ale sie ubawiłam…Komornik „uderza”do rodziców dłużnika…pracuje od lat jako asesor komorniczy…i większej głupoty nigdy nie słyszałam.Po pierwsze Komornik ma prawo na podstawie wyzej przywołanych przepisów żądać od dłużnika wszelkich informacji pompcnych egzekucyjnie,a imiona rodziców są niezbedne m.in. do zweryfikowania dłużnika w Biurze Ewidencji Ludności,a także sprawdzenia czy posiada.nieruchomo

  Monika

  1 Wrz 16 09:00

 4. Cd.czy figuruje jako właściciel,współwłaściciel czy też użytkownik wieczysty w systemie elektronicznych ksiąg wieczystych…w starych ksiegach nie było bowiem obowiązku wskazywania nr Pesel dlatego weryfikuje sie dłużnika po imionach rodziców.Gratuluje Panu szerokiej wiedzy prawniczej…w każdym opublikowanym poście można sie czegos przyczepić…ale takiej głupoty jak w niniejszej syt. chyba nawet dziecko by nie wymyśliło.

  Monika

  1 Wrz 16 09:04

 5. Przecież chodzi tylko o to, że wygląda to tak (celowo lub nie), jakby żąda podania telefonu do rodziców, przez co nieświadomy prawnie dłużnik może się przestraszyć, ze mamusia / tatuś dowie się od komornika o długu. A Pani tu ni z gruchy ni z pietruchy nie na temat wyjeżdża i zarzuca mi coś, czego nie napisałem.

  admin

  1 Wrz 16 09:13

Skomentuj