Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Adres zameldowania inny niż zamieszkania – pozew

skomentuj

I jeszcze jeden mail z archiwum: Moja sprawa wygląda następująco. Lokatorka, której wynajmowałem mieszkanie w Poznaniu wyprowadziła się w nocy i klucz od mieszkania wrzuciła do skrzynki pocztowej. Zostawiła niezapłacone rachunki i czynsz za okres wypowiedzenia za ponad 2000 pln. Znam tylko jej adres zameldowania – Bytom, ale wiem, że mieszka w Poznaniu tylko adresu nie znam. Wiem gdzie jej syn chodzi do szkoły. Zmieniła nr telefonu i ewidentnie nie ma zamiaru zapłacić. Mam jej podpisane wypowiedzenie i oświadczenie, że ureguluje pieniądze danego dnia. W sądzie jeszcze nie interweniowałem. Czy podejmują się Państwo takich spraw? Czy dosłać jeszcze jakieś brakujące informacje?

Ja bym od razu (zważywszy stosunkowo niewysoką kwotę) pozew w e-sądzie złożył (z podaniem adresu zameldowania) a później do komornika i dopiero ewentualnie wtedy martwiłbym się co dalej tzn. po ewentualnej bezskutecznej egzekucji komorniczej.

Nie można wykluczyć, że dłużniczka wniesie o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu gdy dowie się o wszczęciu przeciwko niej postępowania egzekucyjnego ale nic innego Panu nie pozostaje jak podać w pozwie adres zameldowania gdyż przecież adresu zamieszkania Pan nie zna i zapewne nie jest w stanie dowiedzieć się. A ona co najwyżej odwlecze kontynuowanie egzekucji przeciwko niej na czas procesu sądowego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

03/06/2016

kategoria pozew

Skomentuj