Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wniosek egzekucyjny przeciwko holdingowi spółce z o.o.

skomentuj

Pytanie: Otrzymałem pierwszy nakaz zapłaty przeciwko holdingowi … sp z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, która nie wykupiła obligacji. Ponieważ nigdy dotąd nie dochodziłem wierzytelności i jest to pierwsza tego typu sprawa proszę o pomoc i wzór jak napisać dobry wniosek do komornika.

Spółka mataczy i pomimo tego że w KRS podaje siedzibę we Wrocławiu jest to wirtualne biuro. Rzeczywistą siedzibą jest Legnica ul … gdzie siedzą wszystkie osoby z sitwy z kilku innych powiązanych  spółek. To ustaliliśmy z innymi poszkodowanymi obligatariuszami, bo niestety te pozostałe spółki też wyemitowały obligacje i ich nie spłacają.

W związku z tym właściwym komornikiem powinien chyba być jakiś komornik z Legnicy – też proszę o rekomendację jakiego wybrać jeśli ma Pan orientację.

No i oczywiście sam wniosek – mam nadzieję, że może Pan udostępnić jakiś wzór o co wnosić przy egzekucji prowadzonych przeciwko spółkom z o.o. Tropem może być cel emisji obligacji czyli próba akwizycji przez PSH firmy Wojcieszowianka SA. Mam też kilka numerów kont bankowych. PHS pewnie też wynajmuje od którejś ze spółek powiązanych magazyn na ul Śinawskiej . Ja jednak nie wiem od czego zacząć więc jeśli byłby Pan skłonny pomóc to oparłbym się na pańskim wieloletnim doświadczeniu i wiedzy.

W załączeniu przesyłam odpis mojego nakazu zapłaty oraz dwa materiały informacyjne, które spółka … (wtedy pod nazwą …) przesłała obligatariuszom oraz wyniki naszego prywatnego śledztwa wskazujące na firmy powiązane.

Odpowiedź: Tematyczny wpis na blogu wraz z linkiem do wzoru wniosku o wszczęcie egzekucji jest tutaj: (proszę nie zapomnieć zmienić konta bankowego 😉 )

Z racji tego, że będzie Pan kierował wniosek egzekucyjny do komornika który nie jest właściwy miejscowo dla siedziby dłużnika, przeto proszę we wniosku pozostawić na wstępie adnotację o wyborze komornika. No i wspomnieć, że według Pana ustaleń mają oni faktyczną siedzibę pod adresem wskazanym przez pana, niechaj się tam komornik pofatyguje na czynności terenowe czyli egzekucję z ruchomości którą wymieniam w tamtym wniosku natomiast Pan może dodać w tym miejscu jak wyżej. Nie mam jakichś ulubionych komorników w Legnicy, nie mam też złych doświadczeń z żadnym tam.

We wniosku oczywiście proszę wskazać konta bankowe dłużnika tudzież ewentualne inne składniki majątku o których Panu wiadomo. Jeżeli ta dłużna spółka (ale spółka a nie wspólnicy) jest udziałowcem jakiejś innej spółki to może Pan też zawnioskować o przeprowadzenie egzekucji z udziałów które ta dłużna spółka ma w innej spółce. Uwaga: tylko z udziałów i z zysków z udziałów a nie z majątku takiej spółko która dłużnikiem nie jest.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

02/06/2016

Skomentuj