Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Częściowa spłata długu a komornik

skomentuj

Pytanie: Otrzymałem nakaz zapłaty będąc pozwanym o zapłatę. Chciałem mieć więcej czasu, żeby komornik nie przyszedł nie przyszedł więc odwołałem się a później apelację złożyłem. Dalej nie mam pieniędzy na tyle, żeby cały wyrok z kosztami zapłacić ponad 14 tys. zł. Mogę zapłacić góra 4 tys. zł. Czy jeżeli to zrobię to wierzyciel ma prawo do komornika skierować sprawę? Czy mogę żądać wtedy zawieszenia egzekucji i sprawy w sądzie o ugodę – raty?

Odpowiedź: Skoro sąd zasądził obowiązek spłaty całej należności od razu a nie w ratach, to powinien Pan spłacić całość i jeżeli nie spłaci Pan nic albo tylko część, to wierzyciel ma prawo wystąpić do komornika z wnioskiem o przeprowadzenie egzekucji.

Proszę ewentualnie skontaktować się z wierzycielem i poprosić o aktualny numer jego konta bankowego gdyż chce Pan na początek spłacić część a niebawem kolejną część i poinformować go, że nie ma Pan żadnego mienia z którego komornik mógłby skutecznie przeprowadzić egzekucję ale ze spłaci Pan wierzyciela dobrowolnie.

Maj 29th, 2016 at 7:03 am

kategoria: komornik,zadłużenie

Skomentuj