Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja GetBack (dla RWE)

1 komentarz

Pytanie: Przebywałem trochę czasu za granicą, powstał dług w wysokości niecałe 500 zł. wobec RWE. Przekazali to do windykacji przez firmę GETBACK, umowę wypowiedzieli mi wcześniej. W liście dali mi czas do polubownej zapłaty w ciągu kilku dni. I że przekroczenie tego terminu spowoduje zwiększenie długu o 300 zł. ponieważ będą to koszty windykacji sądowej w e-sądzie a głównie prawnicze. Ten list otrzymałem na dwa dni przed tym terminem zapłaty wyznaczonym w piśmie. Miałem sporo innych spraw do załatwienia po powrocie z zagranicy i tak jakoś zeszło, że zapłaciłem im te 500 zł. chyba ze 4 dni po terminie. No i oni naliczyli mi już te 300 zł. dodatkowo i GETBACK teraz jeszcze o te 300 zł. się upomina, bo jak twierdzą, zapłaciłem już po wniesieniu pozwu.

Odpowiedź: Gdyby faktycznie tak pospieszyli się z wniesieniem pozwu o zapłatę, to mogliby żądać od Pana kosztów wniesienia pozwu ale nie tak wysokich. Koszt wpisu od pozwu do e-sądu to około 7 zł. (wliczając opłatę manipulacyjną) a koszt zastępstwa procesowego (zwykle zasądzana jest stawka minimalna) to 120 zł. a więc jakby nie liczyć, nie daje to żądanej przez nich kwoty 300 zł.

Proszę im tych 300 zł. nie płacić i tej kwoty ok. 127 zł. też nie. Zapłaci Pan, jeżeli otrzyma nakaz zapłaty, nic Pan nie straci.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

27/05/2016

kategoria e-sąd,windykacja

1 komentarz do 'Windykacja GetBack (dla RWE)'

Subscribe to comments with RSS

  1. mówiąc wprost: getBack wali w ch*ja i żąda od ludzi kosztów których żaden sąd nigdy nie zasądził, te koszty potrafią nawet do ugód wpisywać 😀

    ryszard ochódzki

    31 maja 16 04:35

Skomentuj