Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Provident – jak spłacać przelewem przy „obsłudze domowej”; zmiana pakietu

skomentuj

Pytanie: Spłacam regularnie Providenta ale bezmyślnie wybrałem obsługę domową. Męczą mnie wizyty przedstawicielki a za miesiąc mam wyjazd zagraniczny na dwa miesiące. Czy jest możliwość spłacania tej pożyczki przelewem kiedy to wybrałem opcję obsługi domowej?

Odpowiedź: Proszę zatelefonować do Provident i przedstawić Pana sytuację i poprosić o numer konta i zgodę na spłacanie przelewem informując, że w przeciwnym wypadku powstaną zaległości w spłacie w związku z Pana wyjazdem za granicę. Firma ta deklaruje bowiem, że w trakcie trwania umowy można zmienić pakiet. Jakiś czas temu Provident zrównał koszty obu opcji tzn. przelew i obsługa domowa, więc nie powinni czynić Panu problemów. A jeżeli nawet nie zgodzą się na zmianę opcji spłaty to i tak przecież może Pan przelać im na konto raty – nie mają prawa odmówić ich przyjęcia. Co najwyżej wezwą Pana w końcu do dopłacenia różnicy w kosztach pomiędzy obiema opcjami płatności.

Może mieć Pan problem z uzyskaniem numeru konta bankowego Provident i proszę nie spisywać numeru konta podanego gdzieś w internecie; nie dokonywać przelewu na tak znalezione konto. Osoby spłacające pożyczkę Provident przelewem spłacają na indywidualne subkonta. W ostateczności może Pan spłacać przekazem pocztowym.

Podaję też namiary na inne szybkie pozabankowe pożyczki tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 14 Ocena średnia: 4.1]

24/05/2016

Skomentuj