Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy za przegranie sprawy o zapłatę też płacę prawnikowi”

1 komentarz

Takie tytułowe wyrażenie ktoś wpisał w wyszukiwarce. Któremu prawnikowi – temu który reprezentował Ciebie czy prawnikowi który reprezentował stronę przeciwną?

Jeżeli przegrasz, to stronie przeciwnej musisz zapłacić poniesione przez nią koszty procesowe, w tym radcy albo adwokata. Jeżeli wygrasz, to strona przeciwna musi zwrócić Ci te koszty.

Jeżeli natomiast pytasz o to, czy musisz zapłacić twojemu prawnikowi mimo tego, że przegrał Twoją sprawę, to jest to kwestia zapisów w umowie jaką z nim zawarłeś. Niektórzy prawnicy inkasują całą stawkę zastępstwa procesowego z góry i odradzam taki układ. Często jednak inkasują z góry zaliczkę stanowiącą jaką s tam część pełnej stawki zastępstwa procesowego a resztę dopłacasz gdy wygrają sprawę. A jak przegrają, to nie dopłacasz. No i raczej chyba zapomnij o tym, że jak przegrają sprawę to Ci zwrócą to co im wpłaciłeś albo że płacisz całość dopiero w przypadku wygrania sprawy. No chyba że zmieniły się standardy na rynku, jak ktoś ma inną wiedzę, to proszę o komentarz.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/05/2016

kategoria prawnicy

1 komentarz do '„czy za przegranie sprawy o zapłatę też płacę prawnikowi”'

Subscribe to comments with RSS

  1. wcale nie jest łatwo znaleźć wybitnych profesjonalistów wśród prawników oraz takich, którzy nie potraktują Cie „po łebkach” nawet jeżeli jesteś „jednorazowym” klientem.

    Inga

    6 Sie 16 13:04

Skomentuj