Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja pożyczek kilkuset złotowych

skomentuj

Jeszcze jeden mail z archiwum:

Jesteśmy firmą udzielającą kilkusetzłotowych pożyczek osobom prywatnym, w przypadku niespłacających klientów posiłkujemy się dochodzeniem należności na drodze sądowej, jednakże chcielibyśmy wypróbować także inne metody i obecnie jesteśmy zainteresowani cesją powierniczą. Proszę o przedstawienie Państwa oferty w tym zakresie.

No to na przykład prowizja od skutecznej windykacji pożyczki w kwocie 600 zł. wynosiłaby… 600 zł. No tak, bo niższa nie opłacałaby się mi. Pasuje? No domyślam się, że nie, no chyba że z tych 600 zł. gdy dłużnik nie zwraca już przez kilka miesięcy po terminie, potraficie „zrobić” na przykład 3.000 zł. 🙂 . Podobno jeszcze do niedawna „magicy” w firmach udzielających chwilówek, potrafili dokonywać takich „cudów”, nie wiem jak jest obecnie, bo jakiś tam nowe przepisy obowiązują.

Windykujcie we własnym zakresie. Mocno sugerowany element takiej windykacji to umieszczanie dłużników w internecie niby że chcecie sprzedać taki dług 500 zł. 😉 a wiadomo o co faktycznie chodzi – żeby szkodzić tym dłużnikom i żeby spłacali no i chyba nic poza tym, co już robicie. Jak chodzi o sąd, to mam nadzieję, że pozwy z takimi niskimi roszczeniami do e-sądu wnosicie – najmniej roboty.

kategoria: windykacja

Skomentuj