Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ponowna stłuczka tego samego elementu zakwalifikowanego wcześniej do wymiany

skomentuj

Jak czegoś nie jestem pewien, to piszę, że nie jestem i tak jest w tym wypadku. Przytaczam pytanie i moja odpowiedź a jak ktoś się nie zgadza, to proszę o komentarz (poprawienie mnie).

Pytanie: Interesuje mnie taka sprawa. Ktoś miał stłuczkę zderzaka z winy tego drugiego kierowcy i ubezpieczyciel Allianz z jego OC wypłacił mu pieniądze na naprawę, bo poszkodowany uznał, że nie trzeba wymieniać zderzaka. Po jakimś czasie znowu miał stłuczkę, ale tym razem zderzak został tylko porysowany też z winy innego kierowcy. No i ubezpieczyciel tamtego (PZU) stwierdził, że nie zapłaci mu za ten zderzak, bo sprawdził, że Allianz zakwalifikował zderzak do wymiany a zderzak nie został wymieniony tylko niby naprawiony. Czy rzeczoznawca z PZU miał prawo tak postąpić?

Odpowiedź: Hm, według mnie nie miał prawa, ale może się mylę. A gdyby część została zakwalifikowana do naprawy a nie do wymiany? Mógłby likwidator upierać się, że zderzak nie został naprawiony i że „to już tak było”. Jeżeli jest Pan w stanie wykazać, że dokonał Pan naprawy zderzaka (a rysa zapewne jest / bywa naprawialna, nie trzeba z powodu rysy wymieniać zderzaka), to ja na Pana miejscu zakwestionowałbym opinię rzeczoznawcy. Nadmieniam jednak, że nie specjalizuję się w tego typu sprawach.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/05/2016

kategoria: odszkodowania

Skomentuj