Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wykupienie na licytacji komorniczej udziału w nieruchomości należącego do współwłaściciela

skomentuj

Pytanie: Brat ma komornika za pożyczki z parabanków na jego części nieruchomości której współwłaścicielem jestem ja. Chciałbym wykupić ten udział na licytacji przeto podstawie osobę do kupna – brata mojej dziewczyny. Kontaktowałem się z Adwokatem i Komornikiem, lecz Komornik nie podał mi informacji o kwocie zadłużenia udziałów brata a brat ma to gdzieś, za granicą siedzi a moje kontakty z nim są bardzo złe a w zasadzie nie ma ich wcale. I nie wiem czy mogę uzyskać od niego znaczy od komornika taką informacje ponieważ chcę poprzez tą 3 osobę wykupić poprzez licytację resztę działki którą zajął komornik. Muszę wiedzieć na jaką kwotę powinienem się szykować.

Odpowiedź: Nie jest ważne na jaka kwotę jest zadłużony. Ważna jest wartość działki, cena jaką działka osiągnie na licytacji, oczywiście im niższa cena wywoławcza i mniejsze postąpienia na licytacji tym dla pana lepiej a dla brata gorzej. Pieniądze za sprzedaż działki komornik przekaże wierzycielom (sobie zostawiwszy prowizję) a licytantowi nie robi to różnicy ile wynoszą długi – właściciela działki.

Przy okazji zwracam uwagę Pana na to, że zarówno adwokat jak i komornik powinni doskonale o tym wiedzieć i pouczyć Pana o powyższym.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

15/05/2016

Skomentuj