Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zastępstwo procesowe płatne prawnikowi dopiero po wyegzekwowaniu od dłużnika

skomentuj

Pytanie: Czytałam dużo artykułów na Pana blogu i widać, że zna Pan wielu prawników. Stawki zastępstwa procesowego jeszcze przed ich ustawową podwyżką na zakończenie rządów PO były strasznie kosztowne dla przeciętnego człowieka a obecnie to nawet nie komentuję. Czy może Pan polecić prawnika z którym mogłabym dogadać się tak, że zastępstwo procesowe płatne będzie dopiero w momencie wyegzekwowania tych kosztów od dłużnika? Na takiej zasadzie mogłabym w sumie ze 6-8 spraw zlecić. Jestem z Warszawy ale odległość nie ma znaczenia.

Odpowiedź: Nie znam prawników którzy zgodziliby się na takie rozwiązanie i nie sądzę, aby w Polce znalazła Pani takiego prawnika. Myślę, że nie znajdzie Pani nawet takiego który żadnej zaliczki od Pani nie przyjmie – gdzie całość kosztów będzie do zapłaty przez Panią dopiero po uprawomocnieniu się orzeczenia w wygranej sprawie.

Ja owszem kiedyś prowadząc firmę windykacyjną, zetknąłem się z prawnikami którzy rozważali taką opcję o której Pani pisze mając na względzie dzięki temu pozyskiwanie mnóstwa zleceń ode mnie ale to chodziło o setki zleceń a nie kilka. Nie doszło jednak do realizacji tej opcji. Jeden okazał się pijakiem na którym nie można polegać, inny też nie lepszy.

Przytłaczająca większość egzekucji komorniczych jest bezskutecznych i prawnicy dobrze o tym wiedzą.

Jeżeli ma Pani typowe sprawy o zapłatę, to już prędzej może jakaś firma windykacyjna tak dogadałaby się z Panią, ale też wątpię. Sugeruję aby podszkoliła się Pani i samodzielnie poprowadziła własne sprawy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/05/2016

kategoria: prawnicy

Skomentuj