Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Informacje o kontach bankowych dłużnika dla windykatora; uznanie długu i częściowa spłata

skomentuj

Taki mail z przeszłości: Zapłaciłem za ośrodek wypoczynkowy 6000 zaliczki. Zrezygnowałem z ośrodka i mam podpisane przez właściciela oświadczenie o zwrocie 4000 pln poniosłem 2000pln starty ale tak się dogadaliśmy, zwrócili mi tylko 2000 z zdeklarowanych 4000pln, wysłałem dwa wezwania do zapłaty, telefony głuche itd itp brak kontaktu, ostatnia rozmowa się skończyła na wymówkach ze już więcej nie zapłacą i ze szkoda że w ogóle te 2000 oddali Podjęli by się Państwo? Przesłałbym wszystko co mam na ośrodek …, numery telefonów, adresy z kont bankowych adres ośrodka, adres właściciela i telefony jakie mam zapisane

Firma windykacyjna nie ma prawa zająć dłużnikowi kont bankowych ani czegokolwiek innego. To może zrobić tylko komornik. Oczywiście jak najbardziej wskazane jest przekazać pełnomocnikowi (firma windykacyjna, prawnik) dane kont bankowych jak i innych składników bankowych dłużnika; gdy będzie już wyrok, to we wniosku egzekucyjnym takie dane warto komornikowi przekazać.

Mając uznanie długu (w tym oświadczeniu uznali dług – zobowiązali się do zapłaty kwoty 4000 zł.) oraz potwierdzenie częściowej spłaty (z oznaczeniem w tytule przelewu, że to w tej sprawie, można by uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym i wykorzystać te dane kont bankowych być może szybciej niż się dłużnikowi wydaje – do egzekucji komorniczej.

kategoria: windykacja

Skomentuj