Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zlecenie windykacji w toku procesu sądowego, po sprzeciwie dłużnika

skomentuj

Pytanie z archiwum: Zamieściłam kiedyś na Państwa stronie internetowej wpis, jak odzyskać resztę przedpłaty jaką zrobiłam Klientowi, dostałam odpowiedź, bardzo dziękuję. Napisałam pozew do Sądu Gospodarczego w Kaliszu, 25 stycznia. Nakaz zapłaty i … sprzeciw w którym Jak do tej pory, cisza … Mam takie pytanie do Państwa, jak by wyglądała windykacja zlecona Państwa Firmie ? Kwota, jakiej nie chce mi oddać Klient: 23004,01 zł (zrobiłam mu przedpłatę w grudniu na 35 000 zł na towar, odebrałam towar za mniejszą kwotę i została mi u nich nadpłata, której nie chcą oddać). Wysyłałam wezwanie do zapłaty, dziesiątki telefonów z tłumaczeniami Klienta, i jak do tej pory, czyli ponad 2 m-ce- nie mam żadnej wpłaty. Proszę o odpowiedź, jak wygląda cała procedura u Państwa od momentu zlecenia do zakończenia, i jakie byłoby Państwa wynagrodzenie z tytułu uzyskania żądanej przez mnie kwoty. Mam trudny czas w mojej firmie, musiałam u nas w Kaliszu kredyt wziąć oraz dwie niebankowe pożyczki na tą przedpłatę między innymi.

Odpowiedź z archiwum: Możemy przyjąć tą sprawę dopiero gdy zakończy się postępowanie sądowe (albo wtedy gdy sprawa jeszcze nie trafiła do sądu) a nie w trakcie postępowania sądowego. Jednak wtedy, gdy będzie Pani mieć prawomocny wyrok, radziłbym najpierw skierować tą należność do egzekucji komorniczej. Jeżeli komornik nie wyegzekwuje, to zapraszamy i wtedy będziemy ustalać warunki. Oczywiście jeżeli Pani chce, to przed komornikiem możemy sprawę przyjąć.

Zlecanie i prowadzenie windykacji w trakcie postępowania sądowego a zwłaszcza wtedy gdy dłużnik – pozwany sprzeciw wniósł, jest ryzykowne i może być niemile widziane przez sąd. Poza tym, przyjmujemy sprawy podpisując umowę cesji powierniczej a zmiana powoda (z Pani na mnie) w toku procesu sądowego jest możliwa tylko za zgodą pozwanego a zapewne nie udzieli takowej zgody.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/05/2016

kategoria: windykacja

Skomentuj