Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Potrącenie pieszego, brak OC, pozew o odszkodowanie i bezskuteczna egzekucja komornicza

komentarze 2

Tego maila sprzed lat wklejam w zasadzie tylko po to, aby niezorientowani dowiedzieli się, jak to może być jeżeli sprawca wypadku (jak i kolizji) nie ma ważnego ubezpieczenia OC.

W 2002 roku mąż idąc chodnikiem, został potrącony przez pijanego kierowcę. Człowiek ten nie posiadał żadnego ubezpieczenia osobistego, ani oc pojazdu którym kierował, wobec czego założyliśmy sprawę cywilną o odszkodowanie. W lutym 2003 został wydany wyrok. Mąż ma zasądzone w sprawie cywilnej 30 000 zł, które było objęte klauzulą natychmiastowej wykonalności. Złożyliśmy wniosek do komornika lecz egzekucja okazała się bezskuteczna. W bieżącym roku ponownie złożyliśmy wniosek do komornika, aby sprawa nie przepadła, lecz niestety komornik już zaznaczył, że marne są szanse na odzyskanie czegokolwiek i oczywiście podjąć sprawy się musi, ale to z góry przesądzona sprawa. Moje pytanie, czy zajmujecie się Państwo windykacją osób prywatnych, ewentualnie czy skupujecie takie wierzytelności?

A odsetki za ten czas przekroczyły znacznie należność podstawową i dzięki temu, że ponawiane były egzekucje, nie przedawniły się, w tym te co narosły po uprawomocnieniu się wyroku. Trzeba by przyjrzeć się, na jakim poziomie żyje sobie dłużnik, jak się ubiera, jakim samochodem jeździ on, rodzina… Jeżeli bogato (nawet jeżeli oficjalnie ma nic na siebie) to można by podjąć się windykacji.

Sprawa poniekąd z góry skazana była na bezskuteczną egzekucję; kto jeździ bez ważnego OC? Głównie chyba tacy co nie mają pieniędzy, na czarno też nie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/05/2016

kategoria: odszkodowania

Komentarze do 'Potrącenie pieszego, brak OC, pozew o odszkodowanie i bezskuteczna egzekucja komornicza'

Subscribe to comments with RSS

  1. Tu poszkodowany popełnił kardynalny błąd, nie kierując roszczenia do UFG, który płaci za szkody nieubezpieczonych kierowców.

    Lech (remitent.pl)

    3 maja 16 22:11

  2. Faktycznie. Ja jakoś przyjąłem bez sprawdzania, że wypłata odszkodowania za szkodę na zdrowiu była niemożliwa w tym wypadku ale zapewne była możliwa.

    admin

    4 maja 16 05:54

Skomentuj