Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Bank ściągnął dług „wielokrotnie” – ze wszystkich kont w mBanku

skomentuj

Pytanie: Mam w mBanku pięć kont: dwa rachunki firmowe, i trzy indywidualne – osobiste. Wczoraj komornik a w zasadzie mBank zajął mi konto firmowe ale inne te wszystkie konta też zajął pomimo tego, że na koncie firmowym było wystarczająco pieniędzy. Ten sam więc dług ściągnął ze wszystkich kont, na wszystkim mam pieniądze. Kogo mam teraz oskarżyć, mBank czy komornika, czy obydwóch? Już nie raz miałam z tym bankiem korowody ale teraz miarka się przebrała.

Odpowiedź: Proszę się nie przejmować, w ciągu kilku dni konta powinny zostać odblokowane i zaobserwuje Pani, że dług został ściągnięty tylko z jednego konta (o ile rzeczywiście było wystarczająco środków). przechodziłem przez to i ja i to nie raz – też mam konta w mBanku osobiste i firmowe. Nie wiem czy w innych bankach też jest to tak denerwująco rozgrywane, ale w mBanku to standard jak widać. A jak ma Pani dosyć tego banku, to polecam inne konta firmowe tutaj a osobiste tutaj.

Komornik nie ma nic do tego to znaczy się, on wysyła zajęcie egzekucyjne wskazując rachunek albo i nie wskazując jeśli nie zna a technicznie to oczywiście bank dokonuje zajęcia konta. Przy okazji mBank nieźle zarabia na takich zajęciach komorniczych – pobiera prowizję w wysokości 30 zł. (a może już więcej) od właściciela konta o czym z góry Panią uprzedzam.

Kwiecień 21st, 2016 at 12:23 pm

Skomentuj