Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Za znieważenie policjanta kara powinna być niższa niż za znieważenie innych funkcjonariuszy

komentarze 3

Zgodnie z art. 226 § 1 Kodeksu karnego kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Funkcjonariuszem publicznym jest też policjant, no i tu mamy problemy. Otóż mnóstwo (może i większość) policjantów, to chamy i/lub przestępcy którzy świadomie lub nieświadomie prowokują do tego aby „znieważyć” ich czyli w istocie odpłacić wagowo tym samym albo choć namiastką tego co nam uczynili, jak wobec nas się zachowali. Ja się spotkałem z takimi kilkakrotnie. Co ciekawe, nigdy nie był to policjant ze służby patrolowej czyli kolokwialnie, krzywdząco mówiąc „krawężnik”.

Kilka dni temu w programie „Uwaga” TVN przedstawili człowieka który musiał odsiedzieć zawieszoną karę pobawienia wolności za znieważenie policjanta. Co? A podobno zmienił miejsce zamieszkania bez poinformowania kuratora, nie miał z nim kontaktu (itd.). Gdyby ten człowiek powiedział, że został sprowokowany przez policjanta, to uwierzyłbym mu.

Chamy policyjne naprawdę prowokują. Niektórzy się zdegenerowali w tej robocie (co bynajmniej ich nie usprawiedliwia a świadczy o słabym charakterze, tudzież miałkim umyśle) „obcując” na co dzień z dziadostwem (w tym z prokuratorami) ale zapewne większość chamami była jeszcze przed wstąpieniem (po znajomościach – zarekomendowana przez innego chama – policjanta i jest protegowana) do policji. Niektórzy z nich cierpią na żałosną megalomanię w potocznym znaczeniu tego słowa i potrzebne są pogadanki uświadamiające im, kim naprawdę są, ile naprawdę z siebie dają, uświadamiające im statystykami jakie jest ich faktyczne zagrożenie, jak to rzekomo narażają się (szczególnie tacy „za biurkiem”), itd. Aha, i że podatnicy im płacą a nie że za darmo pracują – niczym wolontariusze.

Co prawda, jeżeli znieważyłeś policjanta gdyż Cię sprowokował, to sąd może nadzwyczajnie złagodzić karę a nawet odstąpić od jej wymierzenia ale przecież taki cham w mundurze na przykład ma na zawołanie kolegów z pracy którzy potwierdzą, że on Cię w żaden sposób nie sprowokował.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

15/04/2016

kategoria policja

Komentarze do 'Za znieważenie policjanta kara powinna być niższa niż za znieważenie innych funkcjonariuszy'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czytam różne wpisy na tym blogu w związku z pracą jaką wykonuję i uważam, ze ktoś ci się powinien dobrać do 4 liter za sianie nienawiści do policjantów, sędziów itp. Ty po prostu się lecz człowieku. Jesteś chory z nienawiści. Tylu wyzwisk na funkcjonariuszy nie widziałem nigdzie i dziwię się że jeszcze nikt z tym nie zrobił porządku.Myślę że tylko dla tego że jesteś czubkiem. Przestaję tu zaglądać i innym to samo radzę. Pław się w nienawiści i żółci sam, mały człowieczku.

  Liwko

  2 maja 16 14:36

 2. Zaraz widać, że albo jesteś jednym z tych bydlaków albo nie zetknąłeś się z nimi i wiesz tyle, co obejrzysz w serialach policyjnych i w „sędzia Anna Maria Wesołowska”. Czyli gó…no. Oczywiście nigdzie nie napisałem że wszyscy policjanci i sędziowie to bydlaki.

  admin

  2 maja 16 14:47

 3. Ja w kwestii formalnej. Trzeba pamiętać o tym, że znieważenie funkcjonariusza jako przestępstwo opisane w art. 226 par. 1 kk zachodzi tylko wówczas jeżeli znieważa w czasie dokonywania czynności przez policjanta (funkcjonariusza) i w związku z tymi czynnościami. Niektórzy prokuratorzy tego nie wiedzą albo udają że nie wiedzą.

  Jula

  29 Paź 16 16:41

Skomentuj