Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik ściągnął z konta bankowego dłużnika przedpłatę dokonaną na zakup biletów

komentarze 2

Pytanie: Postanowiłam ponownie zgłosić się do Pana o poradę, bo wpadłam w niezłe tarapaty. Staram się układać związane z komornikami i długami, a tu wyskoczył problem, który ściął mnie z nóg. Klientka przelała na moje konto 16tys zł na poczet zakupu biletów lotniczych dla grupy. Jest to konto, na którym jest blokada komornicza, co więcej korzystałam z niego do czasu wykorzystania kwoty wolnej, której zostało raptem 3 tys. zł. Tak więc pozostałe 13 tys. zł zostało zablokowane tytułem egzekucji. Czy jest jakakolwiek metoda, żeby te pieniądze ruszyć? Nie są one moje, nie są moim dochodem czy zarobkiem. Kwota jest poważna i nie mam szans żeby ją „zorganizować” z własnej kieszeni. Może Pan coś doradzi?

Odpowiedź: Według mnie szanse na odzyskanie tych pieniędzy dla Pani klientki są znikome, no ale może spróbować a dokładniej, powinna ona wezwać pisemnie Pani wierzyciela do zwrócenia jej tych pieniędzy informując, ze są to jej pieniądze przelane Pani na zakup biletów. Powinna dołączyć do wezwania wszelkie dokumenty potwierdzające to i Pani też powinna wysłać ze swej strony pismo do wierzyciela potwierdzając argumenty i stanowisko Pani klientki. Czy wierzyciel zwróci pieniądze? Wątpię, ale można spróbować jak wyżej. W wezwaniu klientka powinna też zapowiedzieć temu Pani wierzycielowi, że w przypadku niezwrócenia pieniędzy, wniesie powództwo o zwrot. Czy sąd uwzględni powództwo o zwrot pieniędzy w takiej sytuacji – specyfice, tego nie wiem na pewno, ale bardzo wątpię.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

30/03/2016

Komentarze do 'Komornik ściągnął z konta bankowego dłużnika przedpłatę dokonaną na zakup biletów'

Subscribe to comments with RSS

  1. Ale to nie są jej pieniądze, pieniądze są dłużnika, bo to on miał za nie kupić bilety (wszak gdyby to klientka miała kupować bilety, to nie musiała by w tym celu przelewać komuś trzeciemu pieniędzy). Klientka ma za to roszczenie o to, aby ten pan bilety kupił (albo zwrócił pieniądze i zapłacił za wynikłą szkodę z powodu niekupienia biletów).

    Lech (remitent.pl)

    31 Mar 16 09:06

  2. Prawdopodobnie tak jest, dlatego też napisałem, ze bardzo wątpię aby sąd uwzględnił powództwo. A wezwać wierzyciela do zwrotu pieniędzy może; jak trafi na frajera to może odda jej. O ile jednak pamiętam, to wierzycielem tej Pani jest bank więc…

    admin

    31 Mar 16 09:29

Skomentuj