Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

InPost poucza o skutku niepodjęcia przesyłki a Poczta Polska nie poucza

komentarze 2

Pouczenie w kwestii skutków niepodjęcia przesyłki wpisane na odwrocie awiza z InPost: W razie nieodebrania sądowej przesyłki poleconej pomimo dwukrotnego zawiadomienia zwraca się ją do sądu wysyłającego. W takim przypadku uznaje się, że doręczenie przesyłki nastąpiło w ostatnim dniu przewidzianym do jej odbioru. Doręczenie może powodować rozpoczęcie biegu terminów procesowych.

Awizo z Poczty Polskiej takowego jak wyżej ani żadnego innego pouczenia w kwestii skutków niepodjęcia przesyłki, nie zawiera. Tym gorzej, bo od marca tego roku to znowu Poczta Polska a nie InPost doręcza przesyłki sądowe. Może więc warto zawrzeć na awizie stosowne pouczenie o skutkach niepodjęcia przesyłki skoro, jak wynika z badań, 64% Polaków nie wie o tym…

Jak macie, Poczto Polska, problem z ułożeniem pouczenia innego niż InPost, to ja Wam mogę napisać, gratis. Myślałem, że może góra 5% (specjalnej troski) Polaków nie wie o tym, pismo że niepodjęte, zwrócone do nadawcy po dwukrotnym awizowaniu, traktowane jest jako doręczone. Podobno jednak nie wie tego aż 64% naszych rodaków. Wstyd. Może gdybyście przez te wszystkie lata, Poczto Polska, mieli takie wiadome pouczenie na awizach, to nie byłoby aż tak źle ze „świadomością prawną” Polaków.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/03/2016

kategoria poczta

Komentarze do 'InPost poucza o skutku niepodjęcia przesyłki a Poczta Polska nie poucza'

Subscribe to comments with RSS

 1. A jednak poucza. Znalazłem dzisiaj dwa awizo w skrzynce.
  Jedne klasyczne z trąbką a drugie takie brzydkie sama pisanina. Zacząłem zastanawiać się czemu ten sam listonosz bazgra dwa awiza.
  Co się okazuje te brzydkie jak na przesyłki sądowe.
  I z tyłu mamy pouczenie, że w razie nieodebrania pomimo dwukrotnego zawiadomienia przesyłka jest doręczona

  milew

  17 Mar 16 17:36

 2. U mnie nie poucza. Mam awizo z jedenastego marca tego roku i na odwrocie tylko swe dodatkowe usługi reklamują.

  admin

  17 Mar 16 18:23

Skomentuj