Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy można na fakturze straszyć wpisem do KRD? No można, tylko że…

1 komentarz

No już kilkakrotnie ostatnio takie jak w tytule i podobne zapytania do mnie przesyłano, więc oto jak się „sprawa ma”.

Tak, można na fakturze zapowiadać umieszczenie w KRD w przypadku braku zapłaty oczywiście a nie że np. „Uwaga! Wszystkich naszych klientów umieszczamy w KRD”.

Straszenie KRD w przypadku braku zapłaty, ostrzeganie przed taką ewentualnością, nie jest groźbą bezprawną, masz prawo dopisać dłużnika do KRD. Nie tylko że nieładnie to wygląda i co bardziej „wrażliwych” klientów możesz przez to stracić. Znaczy się nie dlatego, że jeden z drugim przestraszy się tego, że jak będzie spóźniał z zapłatą, to Ty go wpiszesz do Krajowego Rejestru Długów (albo do innego, podobnie nieskutecznego BIG, jak przykładowo Infomonitor), nie. Firmy (osoby prywatne też) mają w przytłaczającej większości „gdzieś” widmo wpisania do KRD i w ogóle, do wszystkich razem tych baz, co osobiście stwierdziłem używając kiedyś tych badziewi wszystkich razem, tracą czas na wysyłanie ostrzeżeń, na wpisy no i oczywiście dużo pieniędzy na abonamenty. Co wrażliwsi po prostu wku…wią się tym, ze ich straszysz na dzień dobry, bez powodu.

Daj sobie spokój ze straszeniem, daj sobie spokój z dopisywaniem. Załóż sobie w internecie stronę (bloga) jako internetową giełdę wierzytelności i tam ich wpisuj. Google zaindeksuje wpis, każdy za darmo będzie mógł zobaczyć; jest to narzędzie skuteczniejsze od wszystkich tych trzech BIG-ów łącznie. Wiesz, też szału nie ma, ale skuteczniejsze. Co? Nie, nie musisz długu sprzedać jak nie chcesz, możesz podać zaporową cenę. 😉 Idzie o to, że tylko pod pozorem ogłoszenia sprzedaży długu można tak publikować w internecie.

Ty, a wiesz o tym, że wiele dużych, bogatych, międzynarodowych firm, korporacji (liderów w branży) też jest w KRD? No na serio. I co, nic byś nie sprzedał im na termin płatności gdybyś otrzymał taką szansę?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

07/03/2016

kategoria rejestry długów

1 komentarz do 'Czy można na fakturze straszyć wpisem do KRD? No można, tylko że…'

Subscribe to comments with RSS

  1. straszyć wpisem do KRD? straszyć można czymś co jest straszne, a wpis jest tylko śmieszny 🙂

    ryszard ochódzki

    7 Mar 16 20:58

Skomentuj