Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Duży plus dla PZU (ale nie np. dla LINK4) – na słowo uznają Ci bezszkodowy przebieg ubezpieczenia (zniżkę) z zagranicy

1 komentarz

Nie dawał mi to spokoju ten temat Czy ubezpieczyciele w Polsce akceptują do zniżki na OC i AC bezszkodowy przebieg ubezpieczenia za granicą więc postanowiłem sam posprawdzać co nieco. Co? No przede wszystkim dlatego, że wierzę, ze w najbliższych latach wiele osób będzie wracać do Polski, bo się znacznie poprawi sytuacja.

I tak też, zadzwoniłem do LINK4 a następnie do PZU. W LINK4 nie uwzględnią Ci bezszkodowego okresu ubezpieczenia za granicą. Potraktują ten okres jako brak ubezpieczenia, brak samochodu czyli zniżki na OC i AC przepadły. A w PZU …. UWZGLĘDNIĄ.

Powiedziałem konsultantowi w PZU, Ewo (komentatorka z wpisu wskazanego na początku), że mam Twoją sytuację czyli że nie wydadzą mi w Niemczech zaświadczenia o bezszkodowości dopóki nie skończy się umowa. A pan z PZU na to, że oni … uwierzą mi na słowo, że miałem w Niemczech bezszkodowy przebieg i dadzą mi zniżki na ubezpieczenie OC i AC. I żebym, jak już będę mógł, to załatwił sobie z Niemiec to zaświadczenie i nawet nie muszę wtedy im tego przedstawiać, tylko żebym miał w domu na wszelki wypadek.

No, super. Wypada polecić PZU. Zresztą od wielu lat jestem w tej firmie ubezpieczony ale przysięgam, to nie jest żaden wpis sponsorowany. Po prostu, dobre, bo polskie!

Co? E, chyba nie, jak będziesz zmieniał ubezpieczyciela z jakiegoś działającego w Polsce towarzystwa ubezpieczeniowego na inne działające w Polsce, to nie będą Ci wierzyć na słowo tylko szybko online sprawdzą Cię czy prawdę mówisz co do bezszkodowości poprzez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Wszelkie zgłoszone do likwidacji szkody z OC i AC są tam wpisane, ze wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 6 Ocena średnia: 4.3]

05/03/2016

kategoria: ubezpieczenia

1 komentarz do 'Duży plus dla PZU (ale nie np. dla LINK4) – na słowo uznają Ci bezszkodowy przebieg ubezpieczenia (zniżkę) z zagranicy'

Subscribe to comments with RSS

  1. No prosze a przeciez LINK4 należy do PZU.

    Iga

    1 Kwi 16 13:39

Skomentuj