Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nie ufajcie adwokatom

komentarzy 6

Z trzema kancelariami adwokackimi kolejno współpracowałem i każdy z adwokatów chciał mnie „sprzedać”. To upoważnia mnie do opublikowania tego niniejszego ostrzeżenia. Nie chcę przez to powiedzieć, że każdy jeden adwokat w Polsce to bydlak bez honoru i przestępca ale to, że każdy z adwokatów z którymi współpracowałem chciał mnie „sprzedać”, coś znaczy.

Spieszę wyjaśnić, że nie popełniłem żadnego przestępstwa które nakazywałoby im w imię zasad etyki adwokackiej (hahahaha…) i w ogóle – ludzkiej „sprzedać” mnie, które mogłoby usprawiedliwiać w ich oczach podłe zachowanie się wobec mnie. Znaczy się w ogóle, żadnego przestępstwa a nie że relatywnie „niewinne”, ku…wa.

Mieli ode mnie dużo zleceń, wszystkie to win-win czyli z każdego zlecenia mieli zysk z góry zapewniony, bo nawet jeśli (poprzez swe zaniedbania) przegrali sprawę, to zaliczki mi nie zwracali a jeden z tych adwokatów brał 100% wynagrodzenia z góry.

Znaczy się wiesz, windykator – firma windykacyjna (którą prowadziłem) to przysłowiowa sól w oku prawników ale jak napisałem, mieli ode mnie dużo zleceń. Mimo tego chcieli mnie „sprzedać”. Nie będę precyzował na czym miało to polegać, wystarczy.

Ciebie też może jeden z drugim chcieć „sprzedać”, niekoniecznie dla korzyści finansowej ale może dla osobistej. Ot żeby mieć jeszcze lepszy układ niż ma na przykład w prokuraturze. Co? No na przykład szef prokuratury ma szwagra który prowadzi firmę konkurencyjną do Twojej. Może też jednak, uznawszy (subiektywnie) że jesteś „miękki” nadać Cię do wymuszeń haraczy bandziorom których broni. Co, myślisz, że nie są do tego zdolni?

Mówię Ci, nie ufaj adwokatom. Jak masz sprawę cywilną, to idź lepiej do radcy prawnego niż do adwokata. Po pierwsze, jak już chyba nieraz pisałem na tym blogu, radca prawny jak wiadomo, nie musi dzielić swego czasu także na sprawy karne, na prawo karne. Możliwe zatem, że jest bieglejszy od adwokata w sprawach cywilnych. Po drugie, z definicji niejako nie jest tak zdegenerowany jak adwokat utytłany obcowaniem z przestępcami i prokuratorami (przestępcami z immunitetem). 🙂

Aha, z radcami prawnymi też współpracowałem, nie zaobserwowałem prób „sprzedania” mnie.

Dopisek (po przeczytaniu komentarza) Użytkownika @Lech: Radcowie prawni od lipca 2015 roku mogą też bronić (ale nie muszą – jak adwokaci) w sprawach karnych natomiast, jak napisałem poniżej w komentarzu, zapewne jeszcze nie są tak zdegenerowani jak adwokaci. 😉

A najlepiej sam zainteresuj się prawem i działaj samodzielnie we własnych sprawach.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

29/02/2016

kategoria prawnicy

Komentarze do 'Nie ufajcie adwokatom'

Subscribe to comments with RSS

 1. Radcowie też się sprawami karnymi zajmują, z kolei duża część adwokatów spaw karnych nie bierze, bo mają swoje cywilne; generalnie podział „po ch*ju”. Czarne owce są wszędzie, bez względu na to jak się zawód nazywa.

  Lech (remitent.pl)

  2 Mar 16 08:23

 2. Radcy zajmują się sprawami karnymi pisząc zawiadomienia do prokuratury tudzież strasząc pismami z paragrafami karnymi ale (jak na razie) nie bronią w sprawach karnych, nie reprezentują oskarżycieli posiłkowych. Praktycznie zatem styczności nie mają z bandytami, prokuratorami.

  Z tych w sumie pięciu adwokatów (trzy kancelarie) z którymi miałem do czynienia, każdy brał sprawy karmne, to podstawa dla nich, dla większości z adwokatów.

  Czarne owce są wszędzie ale na przykład bandytów policjantów tudzież byłych policjantów jest zapewne więcej niż na przykład strażaków, tak myślę.

  admin

  2 Mar 16 08:44

 3. ” nie bronią w sprawach karnych, nie reprezentują oskarżycieli posiłkowych.”

  Nie wiem skąd masz te informacje. Na pewno nieprawdziwe.

  Lech (remitent.pl)

  2 Mar 16 08:52

 4. Coś się już zmieniło? Słyszałem, że ma się zmienić ale myślałem że jeszcze nie. Sprawdzę to. Tak czy inaczej, jeśli mogą, to od niedawna czyli jeszcze nie zdążyli się zdegenerować jak adwokaci.

  admin

  2 Mar 16 08:58

 5. Bronić mogą od ponad pół roku, reprezentować oskarżycieli posiłkowych mogli zawsze.

  Lech (remitent.pl)

  2 Mar 16 08:59

 6. Tak, od pół roku mogą bronić (ale nie muszą w przeciwieństwie do adwokatów) natomiast reprezentować od 2010 roku chyba.

  admin

  2 Mar 16 09:01

Skomentuj