Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy ogłoszenie w prasie licytacji pojazdu (generalnie ruchomości) jest obowiązkowe?

skomentuj

Pytanie: Komornik poinformował mnie pismem, że dłużnik ma samochód i samochód ten udało się komornikowi zająć. Myśl żeby doprowadzić do zlicytowania tego pojazdu ale nie nie podoba mi się płacenie za ogłoszenie w gazecie a na blogu napisał Pan, że takie ogłoszenie licytacji w prasie jest obowiązkowe i kosztować może wieleset złotych. Nie dałoby się tego jakoś obejść?

Odpowiedź: Ogłoszenie licytacji w prasie jest obowiązkowe gdy chodzi o licytację nieruchomości i obejść się tego nie da. Jednakże w przypadku licytacji ruchomości (egzekucji z ruchomości) w tym licytacji pojazdu, ogłoszenie w prasie nie jest obowiązkowe. Akurat niedawno otrzymałem od komornika pismo – informację o bezskutecznym pierwszym terminie licytacji pojazdu dłużnika w którym poucza mnie, że mogę wnieść o wyznaczenie drugiej licytacji i informuje mnie co do ogłoszenia licytacji, jak niżej:We wniosku tym wierzyciel może zażądać obwieszczenia licytacji w gazecie lokalnej, regionalnej lub ogólnopolskiej. Brak oświadczenia w tym przedmiocie spowoduje wywieszenie obwieszczeń tylko na tablicach ogłoszeń właściwych Urzędów.

Odradzam decydowanie się na ogłoszenia w prasie. Lepiej przeznaczyć te pieniądze na zakup bazy adresów e-mail firm lokalnych i rozesłanie do nich takiego obwieszczenia albo w ogóle nie płacić za bazę maili i samemu wybrać adresy z bazy jakiejś internetowej i porozsyłać pojedynczo.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

29/02/2016

Skomentuj